۵۰ کپسول اکسیژن به بیمارستان قشم اهدا شد

قشم- ایرنا- رییس بیمارستان پیامبر اعظم قشم گفت: ۵۰ کپسول اکسیژن از سوی سازمان منطقه آزاد قشم به این بیمارستان اهدا شد.

مریم هروآبادی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کپسول‌های اهدایی ظرفیت ۴۰ لیتری دارند که در طول درمان بیماران مبتلا به کرونا  مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: چندی پیش نیز یک دستگاه اکسیژن ساز از سوی سازمان منطقه آزاد قشم به بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم جهت تامین اکسیژن مورد نیاز برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به این بیمارستان اهدا شد.

رییس بیمارستان پیامبر اعظم قشم خاطرنشان کرد: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خیران با کمک رسانی در حوزه تجهیزات پزشکی به کادر درمان کمک کنند.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha