۶ مرداد ۱۴۰۰، ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 84418881
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

از فضای نیمه تعطیل سینما تا اضافه شدن ۶۵ سالن جدید

تهران- ایرنا- با اتمام فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، ۶۵ سالن سینمایی تازه تاسیس و بازسازی شده در سراسر کشور به چرخه اکران اضافه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در حالی که سالن های سینما به دلیل شرایط خاص کرونایی و تعطیلات طولانی مدت و بازگشای های موقت را پشت سر می گذرانند روابط عمومی بهمن سبزو زیرمجموعه حوزههنری سازمان تبلیغات اسلامی از تاسیس و بازسازی ۶۵ سالن جدید سینما خبر داده است.

در این خبر آمده که ۶۵ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم با افتتاح نمادین نخستین پردیس سینمایی در شهر سقز استان کردستان، به چرخه اکران سینمای ایران اضافه خواهند شد.

این سالن‌ها جمعا ۲۰ سینما در ۱۲ استان کشور را شامل می‌شوند که طی آن ۱۰.۹۴۵ صندلی مورد بازسازی و احداث قرار گرفتند. توسعه سینماهای بهمن تهران، ایران ارومیه، مهتاب اصفهان، بهمن کاشان، بهار گز، بهمن اصفهان، سپهر ساری، سپاهان اصفهان، اکسین اهواز، آزادی آبادان، مهر سقز، آزادی بیجار، بهمن سنندج، بهمن سبزوار، بهمن شهرکرد، مهر شاهرود، آزادی کرمانشاه، آفریقا مشهد، عصر جدید گرگان، بهمن زنجان، فلسطین همدان، بهمن ملایر و... از جمله طرح‌های فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری بودند.

همزمان با بهره‌برداری از این سینماها که طی یک سال و نه ماه اخیر انجام شد، موسسه «بهمن سبز» فرآیند ساخت سینماهای فاز ۲ و ۳ طرح توسعه خود را در سراسر کشور آغاز کرده است و هم اکنون احداث ۴۷ سالن سینمای دیگر را با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست ساخت دارد.

استان کردستان که ۹ سالن سینمایی جدید را در پردیس‌های سینمایی بهمن سنندج، آزادی بیجار و مهر سقز آماده بهره‌برداری دارد، میزبان آئین افتتاحیه فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری خواهد بود.

پردیس بهمن سنندج که پیش از بازسازی سه سالن سینمایی با ۷۵۹ صندلی داشت، به ۷ پرده نمایش ارتقا یافت و زین پس با ۹۸۰ صندلی و یک کافه سینمای روباز پذیرای مخاطبان خواهد بود. همچنین سینما آزادی بیجار نیز پیش از این با یک سالن و ۲۵۰ صندلی میزبان هنردوستان بود که الان  با احداث دو سالن جدید به یک سینمای سه سالنه همراه با ۳۵۰ صندلی تغییر یافته است. علاوه بر این، سینما مهر سقز به عنوان نخستین سینمای شهر سقز در قالب یک پردیس سه سالنه همراه با ۵۲۴ صندلی در این استان احداث شده است.

با افتتاح این سالن‌ها مجموع سالن‌های تحت مدیریت بهمن سبز در سراسر کشور به ۱۸۱ پرده نمایش خواهد رسید. حوزه هنری برنامه ارتقای تعداد سالن‌های خود را تا میزان ۴۰۰ پرده نمایش در انتهای اجرای طرح توسعه در دست اقدام دارد.

به هر حال این خبر اگر در روزگار کرونایی نبودیم، خبر مسرت بخشی بود بنابراین امیدواریم هر چه زودتر کرونا تمام شود تا از این سالن ها نیز، مخاطبان واقعی استفاده کنند و البته

امید می رود مسئولان با برنامه ریزی بلند مدت، فکری به حال وضعیت آینده سینماداری در شرایط کرونا داشته باشند، در حالی که فقط گهگاهی پردیس های سینمایی فعالیت می کنند و برخی سینماهای تک سالنه و خصوصی به فکر تغییر کاربری افتاده اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha