ویروس دلتا نوجوانان و جوانان البرز را هم مبتلا کرده است

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز با هشدار درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرد که ویروس دلتا با ۲.۵ برابر سرعت انتقال نسبت ویروس قبلی حتی نوجوانان و جوانان این استان را نیز درگیر و مبتلا کرده است.

دکتر علیرضا سلیمانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:هرچند تاکنون بخشی از مردم استان علیه کرونا واکسینه شده اند اما میزان ابتلا به کووید۱۹ همانند پیک های قبلی است زیرا دلتا سنین  پایین را نیز درگیر می کند.

وی بیان داشت: دوره کمون ویروس دلتا ۲ تا سه روز است در حالیکه ویروس قبلی بیش از یک هفته بود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت : ویروس دلتا بیشتر خانواده ها را درگیر می کند و اگر یک فرد در خانواده دچار علائم سرماخوردگی شد باید به سرعت خود را از سایر اعضای خانواده  جدا کند.

وی اظهار داشت : اکنون بیشترین بیماران وخیم حال افراد سن بالا بوده اما تعدادی از نوجوانان و جوانان مبتلا به کووید ۱۹ البرز نیز دارای وخامت حال هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت : در زمان حاضر ۷۳۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند و شمار مبتلایان با سرعت در حال افزایش است.

سلیمانی ادامه داد: استان البرز از ۲ هفته پیش تاکنون درگیر موج پنجم کرونا شده و روند ابتلا به کووید۱۹ در استان افزایشی است.

وی بیان داشت: ۳۰ درصد بستری شدگان در بیمارستان های استان وخیم حال هستند که در بین آنان نوجوانان و جوانان دیده می شوند.

از مجموع هفت شهرستان تابعه البرز ، کرج در وضعیت قرمز ، چهار شهرستان ساوجبلاغ ، چهارباغ ، فردیس و نظرآباد نارنجی و ۲ شهرستان اشتهارد و طالقان زرد کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha