۱۰۰ درصد محصول پتروشیمی هگمتانه به اروپا صادر می‌شود

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از صادرات محصول پتروشیمی هگمتانه به اروپا و ارزآوری برای کشور خبر داد و گفت: ۱۰۰ درصد پی وی سی( PVC) گرید پزشکی تولید شده در این مجتمع صادر می‌شود.

«حمیدرضا متین» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موفقیت پتروشیمی هگمتانه در امر صادرات نشان از کیفیت مرغوب و بی‌نظیر محصولی است که تولید می‌کند. 

وی اضافه کرد: این واحد صنعتی PVC گرید پزشکی تولید می‌کند که دارای استانداردهای جهانی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه فراز و فرودهای بسیاری در روند احداث داشت افزود: راه اندازی این واحد ۱۸ سال طول کشید و انتظار تولید محصول باکیفیت را نداشتیم.

متین خاطرنشان کرد: با وجود اینکه برخی از ماشین آلات و تجهیزات سالها پیش نصب شده و انتظار خرابی یا ایراداتی در آن‌ها می‌رفت اما به خوبی در مدار قرار گرفت و اکنون محصول ارزشمند این واحد برای کشور به یک برند جهانی و محصول ارزآور تبدیل شده است. 

به گفته او بیشترین استفاده PVC در ساخت کیسه های خون، تیوب، دستکش، تجهیزات دیالیز، ماسک، تجهیزات اکسیژن رسانی، وسایل آزمایشگاهی، وسایل قالب گیری تزریقی شده و تجهیزات بسته بندی است.

رئیس سازمان  صنعت، معدن و  تجارت استان همدان ظرفیت پتروشیمی هگمتانه را تولید سالانه  ۷۰ هزار تن محصول اعلام کرد و گفت: این مجتمع با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر با قدرت در حال تولید است. 

پتروشیمی هگمتانه اوایل دهه ۸۰ در شهر همدان کلنگ زنی و به دستور رییس جمهوری در دی ماه سال گذشته بهره برداری شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha