تولید موفقیت‌آمیز پی وی سی با درجه پزشکی در پتروشیمی هگمتانه

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از تولید موفقیت‌آمیز پی وی سی با درجه پزشکی در پتروشیمی هگمتانه خبر داد و گفت: این واحد وارد چرخه تولید شده و در حال رسیدن به ظرفیت اسمی است.

حمیدرضا متین روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۸ سال انتظار برای آغاز به کار پتروشیمی هگمتانه پایان گرفت و اکنون این واحد بزرگ صنعتی در حال فعالیت است.

او تاکید کرد: با وجود اینکه برخی از دستگاه‌ها و تجهیزات سالها پیش نصب شده و انتظار خرابی یا ایراداتی در آن‌ها می‌رفت اما به خوبی در مدار قرار گرفته است و در حال تولید پی وی سی با درجه پزشکی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در حال حاضر پتروشیمی هگمتانه مراحل نهایی کار را می‌گذراند و برای رسیدن به ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول تلاش می‌کند.

متین با اشاره به اینکه پتروشیمی هگمتانه قصد ورود به بورس را دارد خاطرنشان کرد: باید پیش از این به ظرفیت اسمی رسیده و هیچ توقفی در فرآیند تولید نداشته باشد تا بتواند محصول خود را به طور مستمر در این بازار ارائه کند.

به گفته او هیچ نگرانی و مشکلی برای ادامه کار پتروشیمی وجود ندارد و آرام و پیوسته در حال تولید است تا ظرفیت آن ۱۰۰ درصد تکمیل شود که این فرآیند ۳۵ روز دیگر طول می‌کشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآوری کرد: محصول تولید شده زیر نظر پتروشیمی ایران به صنایع سازنده قطعات پلاستیکی دارویی تحویل داده می‌شود.

متین با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد پی وی سی پزشکی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود افزود: پتروشیمی هگمتانه می‌تواند ۱۷ تا ۲۲ درصد از حجم واردات کشور بکاهد.

این مسئول میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح را ۷۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز توسط سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد توسط پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد نیز توسط سرمایه گذار خارجی تامین شده است.

پتروشیمی هگمتانه اوایل دهه ۸۰ کلنگ زنی شد اما اتمام این طرح با فراز و فرودهای بسیاری مواجه بود که از پارسال عزم مسوولان برای راه‌اندازی آن جدی شده است.

به گفته مسئولان به زودی آیین بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha