۶۳ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند

تهران - ایرنا - ۶۳ شهرستان کشور در وضعیت قرمز قرار گرفتند و تعداد بستری در تهران به سرعت در حال افزایش و قرمز شدن پایتخت قطعی است.  

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وبدا، شهرستان‌های جم، دیلم و گناوه (استان بوشهر)، اسلامشهر و بهارستان (تهران)، نهبندان (خراسان جنوبی)، امیدیه و اندیمشک (خوزستان)، بمپور، زهک، سراوان، سرباز و میرجاوه (سیستان و بلوچستان)، جهرام، داراب، زرین‌دشت، قیروکارزین و کازرون (فارس)، ارزوئیه، رفسنجان، سیرجان و عنبرآباد (کرمان)، گچساران (کهگیلویه و بویراحمد)، علی‌آباد و مینودشت (گلستان)، پلدختر (لرستان)، آمل (مازندران)، تفت، خاتم، مهریز و میبد (یزد) در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

اکنون از لحاظ وضعیت کرونا  ۶۳ شهرستان قرمز،  ۱۸۴ شهرستان نارنجی و  ۲۰۱ شهرستان هستند.

مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳ هزار و ۹۸۵ نفر رسید و همچنین سه هزار و ۱۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۳ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزارش ایرنا، تا روز هفتم تیر ماه، ۴ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۵۵ دوز واکسن کرونا در نوبت اول و یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۴۳۱ دوز نیز در نوبت دوم تزریق شده و مجموع واکسن‌ های تزریق شده در هفت روز اول تابستان به ۵ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۲۸۶ دوز رسیده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha