الفتح : حمله آمریکا به حشد الشعبی به دلیل سرخوردگی از رژه اخیر است
احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح عراق

بغداد-ایرنا- ائتلاف سیاسی فتح در واکنش به حمله شب گذشته آمریکا به نیروهای الحشد الشعبی در مرز عراق و سوریه این اقدام را نشانه سرخوردگی آمریکا از رژه مقتدرانه نیروهای بسیج مردمی عراق دانست.

احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف فتح در توییتی نوشت: حمله ظالمانه جنگنده های آمریکایی به مجاهدان الحشد الشعبی در تیپ ۱۴ (کتائب سید الشهدا) در القائم (مرز بوکمال) دلیل یاس آنها از منزوی کردن حشد الشعبی بعد از رژه مهیب بود که برگزار شد و ثابت کرد که الحشد نیروی رسمی مدافع عراق و ملت آن در مقابل دشمنان است.

اسدی افزود: خون هایی که جاری شد به خشم عراقی ها علیه هر متجاوز ستمکاری مبدل خواهد شد.

حمله هوایی آمریکا به مناطق غربی عراق چهار شهید و سه زخمی برجای گذاشت.

به گزارش رسانه های عراقی، چهار نیروی بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) بامداد دوشنبه در حمله جنگنده های آمریکا به مناطق غربی این کشور به شهادت رسیدند.

در این حمله که به پایگاه های تیپ ۱۴ الحشد الشعبی در مرز سوریه انجام شد، سه نیروی دیگر نیز زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) نیز اعلام کرد که جنگنده های آمریکایی بامداد دوشنبه، مناطق مرزی سوریه وعراق را بمباران کردند.

در این حمله هوایی برخی از منازل شهروندان هدف قرار گرفت که در نتیجه آن، یک کودک سوری کشته و سه غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

پنتاگون بامداد دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله جنگنده های خود به مواضعی در منطقه بوکمال در مرز عراق و سوریه را پذیرفت.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد جنگنده های این کشور به دستور جو بایدن حملات دقیقی را به مواضع شبه نظامیان در بوکمال در مرز سوریه و عراق  انجام داده اند.

پنتاگون مدعی شده است که این حملات در پاسخ به حملات شبه نظامیان به پایگاه ها و نظامیان آمریکایی مستقر در خاک عراق صورت گرفته است.

در این بیانیه آمده است: حملات علیه دو منطقه در سوریه و یک منطقه در عراق - هر سه در نزدیکی مرز دو کشور- انجام شده، و ادعا شده که این مکان‌ها و تجهیزات توسط گروه‌های مقاومت کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا استفاده می‌شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha