برق آزادی دیر رفت زود آمد؛ بُرد استقلال با درخشش دوباره «آرمان»

تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال موفق شد با دو گل پدیده مشهد را در ورزشگاه آزادی شکست دهد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های فوتبال استقلال و پدیده مشهد از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه امروز(دوشنبه) در دیداری معوقه از هفته ۲۱ لیگ برتر، در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند.

قضاوت این دیدار برعهده کمیل غلامی بود و ایوب غلامزاده و عسگر محمدی وی را همراهی کردند.

آبی‌های تهران در حالی پا به این میدان گذاشتند که در روزهای اخیر اظهارات جنجالی و انتقادات شدید «فرهاد مجیدی» سرمربی استقلال از «احمد مددی» مدیرعامل این باشگاه و واکنش‌ متقابل مددی، استقلال بحران‌زده را به حاشیه‌ بیشتری برده بود.

استقلالی‌ها بدون احتساب این دیدار، با ۲۲ بازی و ۳۷ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار دارند و امیدوار به لغزش سپاهان و پرسپولیس ۴۸ امتیازی هستند و پیروزی در این دیدار و سایر دیدارهای باقی‌مانده برای آنان حیاتی محسوب می‌شود.

در سوی دیگر، پدیده نیز با ۲۸ امتیاز در رده هشتم جدول جای گرفته است. نکته جالب توجه در مورد این بازی این است که تقابل استقلال و پدیده در ورزشگاه آزادی نخستین مصاف سیدمهدی رحمتی و فرهاد مجیدی به عنوان دو کاپیتان اسبق استقلال در قامت سرمربی دو تیم بود.

نخستین حرکت رو به جلو توسط استقلال در دقیقه ۴ صورت گرفت و ارسلان مطهری با وجود عبور از میلاد فراهانی موفق نشد از زاویه بسته توپ را برای هم‌تیمی‌های خود ارسال کند و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از گذشت ۳۰ دقیقه، همچنان بازی با روند  متعادلی پیگیری می‌شد و فرصت قابل توجهی روی دروازه هیچکدام از تیم‌ها ایجاد نشد.

در دقیقه ۳۵ حرکت خطرناک بازیکنان پدیده با شوت کریمی از کنار دروازه به بیرون رفت و یک دقیقه بعد نیز دریبل جعفری با ضربه بد وی راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد.

با این حال خطرناک ترین موقعیت بازی در دقیقه ۲+۴۵ از سوی استقلال ایجاد شد اما ضربه سر مطهری توسط علی نعمتی از روی خط دروازه بیرون آورده شد.

استقلال نیمه دوم را با دو تغییر آغاز کرد و محمد دانشگر به جای غفوری وارد زمین شد و مهدی قایدی جای مهدی‌پور را گرفت و ستاره ریزنقش و تازه‌نفس آبی‌ها برای پایه‌گذاری گل نخست تیمش به زمان زیادی نیاز نداشت و در دقیقه ۴۸ حرکت خوب و پاس پشت پای وی به آرمان رمضانی با ضربه دقیق و زیبای آرمان رمضانی به گوشه دروازه فراهانی چسبید.

در دقیقه ۵۱ باردیگر مهدی قائدی با یک ضربه آزاد خطرناک دروازه فراهانی را تهدید کرد و چهار دقیقه بعد  شوت سنگین فلاحیان از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

سانتر خوب در دقیقه ۶۲ دانشگر روی سر یزدانی نشست اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف راهی اوت شد و در دقیقه ۶۳ ضربه سر دانشگر را امین قاسمی نژاد از روی خط دروازه بیرون کشید.

در ادامه بازی که در نیمه دوم کاملا متحول شده بود، شوت قاسمی نژاد در دقیقه ۶۹ از کنار دروازه استقلال بیرون رفت و باز هم در دقیقه ۷۵ این اتفاق تکرار شد.

در دقیقه ۸۳ با قطع شدن برق ورزشگاه آزادی، بازی برای بیش از ۱۰ دقیقه متوقف شد و پس از فراهم شدن شرایط بازی از سر گرفته شد؛ داور برای نیمه دوم ۱۱ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد.

با شروع مجدد بازی و پس از احتساب زمان های تلف شده پس از توقف بازی، شوت علی نعمتی به تیر دروازه استقلال برخورد کرد.

شهرخودرو را که پس از قطعی برق جان دوباره گرفته بود باردیگر با شوت زیبای قاسمی نژاد دروازه استقلال را تهدید کرد که با عکس العمل خوب حسینی همراه بود و توپ به تیر برخورد کرد.

در دقیقه ۱۰۵ نیز مهدی قایدی در جریان یک ضد حمله با پاس مطهری صاحب توپ شد و در موقعیتی تک به تک با فراهانی برای دومین بار دروازه پدیده را گشود و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

استقلال با این سه امتیاز ۴۰ امتیازی شد و همچنان در جایگاه سوم در تعقیب بالانشینان باقی ماند.

ترکیب استقلال

سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند(آرش داجلیری)، مسعود ریگی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور (مهدی قایدی)، وریا غفوری(محمد دانشگر)، محمد نادری(متین کریم زاده)، آرمان رمضانی و ارسلان مطهری.

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب پدیده

میلاد فراهانی، علی نعمتی، احسان حسینی، رضا یزدان دوست(حسام پورهاشم)، یوسف وکیا، محمدرضا فلاحیان(صادق صادقی بابااحمدی)، امیر حسن جعفری(حسین مهربان)، امین قاسمی‌نژاد، امیرحسین کریمی(محمد محمدزاده)، مهرداد بایرامی(احمد الجبوری) و عرفان معصومی.

سرمربی: سیدمهدی رحمتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha