۳۱ خرداد ۱۴۰۰، ۱۴:۰۲
کد خبر: 84377284
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

الکاظمی: تاخیر انتخابات عراق انفجار امنیتی ایجاد می‌کند

بغداد - ایرنا - «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق درباره تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور هشدار داد و گفت که این موضوع، «عراق را در برابر چالش‌های خطرناک و انفجار امنیتی قرار خواهد داد».

نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) در مصاحبه‌ای مطبوعاتی ادامه داد: این چالش‌های خطرناک و انفجار امنیتی به فروپاشی کامل همه ساختارهای اجتماعی، نظامی، امنیتی، اداری و سیاسی کشور منجر خواهد شد.

در همین ارتباط فواد حسین وزیر امورخارجه عراق روز یکشنبه وارد لوکزامبورگ شد تا با طرف‌های اروپایی درباره سازوکارهای برگزاری انتخابات پارلمانی عراق بحث و رایزنی کند.

وزیر خارجه عراق در پاسخ به دعوت رسمی وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به لوکزامبورگ سفر کرده است.

برخی منابع رسانه‌ای می‌گویند، وی قرار است با طرف های اروپایی درباره اعزام تیم ناظران بین‌المللی بر انتخابات پارلمانی عراق تبادل نظر کند.

انتخابات پارلمانی عراق در ۱۰ اکتبر آینده (۱۸ مهرماه ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

حدود سه هفته پیش، شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که روند برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق را رصد خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه قطعنامه جدیدی در این خصوص تصویب کرد. وزارت امورخارجه عراق نیز اعلام کرد که این رصد به درخواست دولت عراق است و نشان می دهد که بغداد در برگزاری انتخابات در موعد مقرر جدی است.

احمد الصحاف سخنگوی وزارت امورخارجه عراق در این باره گفت: دولت عراق از طریق وزارت امورخارجه در چارچوب حاکمیت ملی و فقط برای یک بار از شورای امنیت سازمان ملل، رصد کردن انتخابات را درخواست کرده است. او خاطر نشان کرد که «رصد کردن» به معنی «نظارت» بر روند انتخابات نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha