قطعی آب در تهران نخواهیم داشت

۱۷ خرداد ۱۴۰۰، ۱۶:۵۶
کد خبر: 84357337
قطعی آب در تهران نخواهیم داشت

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه قطعی آب در تهران نخواهیم داشت، گفت: قطعی آب در تهران بستگی به رفتار مردم در مدیریت مصرف آب دارد.

محمدرضا بختیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر مردم صرفه جویی کنند به طور قطع، قطعی آب نخواهیم داشت و این امر جزو برنامه های این شرکت نیست ولی اگر مصرف بیش از حد شود امکان دارد هر مساله ای اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: سالانه مصرف آب شرب استان تهران یک و نیم میلیارد متر مکعب است که معادل ۲۵ درصد آب مصرفی کل کشور می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: شهر تهران حدود یک میلیارد و ۱۰۰ متر مکعب سالانه مصرف آب دارد که تقریبا معادل ۱۸ درصد آب مصرفی کل کشور است.

وی با اشاره به اینکه مصرف روزانه آب در تهران حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب است گفت: حجم دریاچه چیتگر تهران سه میلیون متر مکعب است که تهرانی ها روزانه حدود ۱.۲ برابر این دریاچه آب مصرف می کنند.

بختیاری ادامه داد: امسال قطعی آب در شهر تهران و در شهرستان های این استان نداشته ایم اگر در مکان هایی قطع شده به خاطر قطعی برق بوده است چون در بعضی از روستاها منابع آبی از چاه ها با استفاده از سیستم برق تامین می شود که با قطعی برق، برداشت آب از چاه ها از مدار خارج می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha