بدون صرفه جویی رکورد تاریخی مصرف آب در تهران رقم می‌خورد

تهران- ایرنا- مدیرکل آب و فاضلاب استان تهران گفت: همزمان با شیوع کرونا مصرف آب در تهران نیز افزایش یافته است که اگر مردم مدیریت نکنند رکورد تاریخی مصرف آب در این استان رقم خواهد خورد.

محمدرضا بختیاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در اواخر بهمن و اسفندماه به خاطر کرونا و تاکید مراکز بهداشتی و درمانی به رعایت مسائل بهداشتی به یکباره شاهد افزایش ناگهانی۲۵ درصدی آب بودیم.

وی افزود: سه ملیون متر مکعب در ۲۹ اسفندسال گذشته آب در تهران مصرف شد که به اندازه دریاچه چیتگر بود و این نوع مصرف آب در طول سال های گذشته بی سابقه بود.

مدیرکل آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: در فروردین و اردیبهشت امسال نیز نسبت به مدت های مشابه سال گذشته به ترتیب شاهد افزایش ۲۷  و ۵ درصدی آب بودیم.  

وی با بیان اینکه امسال در آستانه فصل گرما قرار داریم گفت: اگر این گونه مصرف آب ادامه پیدا کند پیش بینی می شود امسال حدود یک میلیارد متر مکعب آب مصرف شود که رقم بسیار بالایی است.

بختیاری تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب استان تهران درصدد است تا از قطعی آب به خاطر مصرف بیش از حد جلوگیری کند و از بهمن ماه سال گذشته تا کنون قطعی آب نداشته ایم و اگر در محدوده ای قطعی صورت گرفته باشد به خاطر شکستگی و سایر موارد بوده است.

مدیرکل آب و فاضلاب استان تهران از شهروندان در خواست کرد: در شست و شوی دست ها، مصرف آب را مدیریت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =