۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84329039
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته بیستم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - روز نخست هفته بیستم کورس اسبدوانی (پاییزه - زمستانه) گنبدکاووس باشرکت ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور هزار متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری، عصر امروز جمعه بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور نخست این هفته اسب‌های بیش از سه سال نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "گل تاتار علیا"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور و اول شد و اسب‌های "پری چهر مختومقلی" و "دانبار عظیمی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب "سوکراتیس" اول شد و اسب‌های "سیمبا" و "قیر آت" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب "پرسپولیس" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "آروین" و "اونانا" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز نخست هفته بیستم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار متر و ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد کلاس پنج برگزار شد، اسب "پرنسس هج" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "لالا هج" و "سانچی" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس پنج به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب "بولت پایلت" اول شد و اسب‌های "کلمبیا" و "شاهان بندر" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد (maiden) برگزار شد، اسب "سارسارا" به مقام اول رسید و اسب‌های "بل فوکوس" و "گاد اسپید" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هفتم و پایانی هفته بیستم مسابقات اسبدوانی پاییزه - زمستانه گنبدکاووس نیز میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندی کاپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب "ماه سروین" اول شد و اسب‌های "فسترکو" و "دل وین" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته بیستم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یک میلیارد و ۲۰۵ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی برای پرداخت به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پیش بینی کردند.

روز دوم و پایانی هفته بیستم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس نیز فردا شنبه ۲۵ اردیبهشت در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات این فصل اسبدوانی گنبدکاووس که از پاییز پارسال شروع شد به سبب شیوع کرونا و تعطیلی برخی هفته‌های آن، قرار بود تا قبل از ماه مبارک رمضان امسال پایان یابد اما هفته آخر این رقابت‌ها به سبب وضعیت قرمز این شهرستان در شیوع کرونا به امروز موکول شد.

 متولیان برگزاری مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس قصد دارند این رقابت‌ها را تا چند هفته آینده که هنوز تعداد هفته‌های آن نیز مشخص نشده، برگزار نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha