۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84283917
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس پایان یافت

گنبدکاووس - ایرنا - روز دوم و پایانی هفته نوزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۶۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور هزار متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری، عصر امروز یکشنبه بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور نخست روز دوم و پایانی این هفته اسب‌های بیش از سه سال نژاد ترکمن کلاس چهار به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "یادگار جاهد"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های "یل قیز صوفیان" و "یل یالی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب "فشفشه" اول شد و اسب‌های "پرداد" و "سوکراتیس" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب "ژوپیتر" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "بل فوکوس" و "سنسو" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته نوزدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار متر و ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد کلاس ۲ بای بای کاپ برگزار شد، اسب "اونیکس" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "ریگان" و "بای بای چلنج" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس یک شریف کاپ به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "اورانیوم" اول شد و اسب‌های "سامین" و "سایدن" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم میان اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس ۶ به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب "پرنسس هج" اول شد و اسب‌های "شانی" و "شایراد" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هفتم و پایانی روز دوم هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس نیز میان اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب "گینس" اول شد و اسب‌های "برای تو صداقت" و "بی‌صدا" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز دوم و پایانی هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس سه میلیارد و ۲۸ میلیون ریال جایزه نقدی برای پرداخت به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پیش بینی کردند.

مسابقات این فصل اسبدوانی گنبدکاووس که از پاییز پارسال شروع شد به سبب شیوع کرونا و تعطیلی برخی هفته‌های آن، قرار است تا قبل از ماه مبارک رمضان امسال پایان یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =