استاندار خراسان رضوی: واکسن کرونای بیشتری نیاز داریم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: از دانشگاه علوم پزشکی که مرحله نخست واکسیناسیون کرونا را پشت سر گذاشت قدردانی می‌کنیم اما برای انجام مرحله دوم به واکسن کرونای بیشتری نیاز است.

به گزارش روز شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: در خراسان رضوی علی‌رغم جمعیت زیاد، ترددهای متعدد و گشایش‌های استانی، ویروس کرونا با تلاش کادر بهداشت و درمان و مدیران استانی مدیریت شده است و امیدوارم در روزهای آینده نیز شاهد سیر نزولی آن باشیم.

وی با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای افزایش تست‌های پی. سی. آر ادامه داد: باید مدت پاسخگویی تست‌ها، در کمترین زمان اتفاق بیفتد.
استاندار خراسان رضوی بر ضرورت انجام تست کرونا در مرز افغانستان تاکید و بیان کرد: علی‌رغم این که از دیروز شاهد بسته شدن مرزهای مسافری با کشور افغانستان بودیم اما مرزهای تجاری همچنان فعال است لذا باید در تایباد مکانی به عنوان مرکز قرنطینه برای شرایط ضروری تعبیه شود.
استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر لزوم برخورد با دستگاه‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی در آنها رعایت نمی‌شود گفت: در چند روز اخیر بازرسی‌های خوبی از اصناف صورت گرفته است اما این میزان کافی نیست و به سازماندهی و بازنگری نیاز است.
معتمدیان افزود: با توجه به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح باید تدابیر و هماهنگی‌هایی برای ممانعت و جلوگیری از ترددهای غیرمجاز در نوار مرزی اتخاذ شود.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۳۲ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۲ هزار و ۹۰ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha