۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84311685
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا روزانه دست کم۲۰ قربانی در خراسان رضوی می‌گیرد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط کنونی روزانه افزون بر ۲۰ تن بر اثر ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی فوت می‌کنند.

دکتر مهدی قلیان اول روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روند ابتلا به کرونا در خراسان رضوی در بخشهای بستری، سرپایی و فوتی همچنان رو به افزایش است.
وی ادامه داد: تعداد کل بیماران بستری در بیمارستانهای خراسان رضوی هزار و ۴۴۵ است که این میزان طی چند روز گذشته از مرز هزار و ۵۰۰ نفر نیز عبور کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد بستری شدگان روزانه کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی را ۳۵۳ نفر عنوان کرد و گفت:  تعداد بستری شدگان روزانه و کل بستری شدگان ثابت نیست و در روزهای مختلف نوسان دارد.

قلیان نسبت به رعایت اصول پیشگیری در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: تاکنون موردی از ابتلای به ویروس هندی کرونا در خراسان رضوی مشاهده نشده است اما با وجود همه تدابیر اتخاذ شده، ورود این ویروس به استان و کشور اجتناب ناپذیر است.
وی تاکید کرد: اصول پیشگیری در انواع ویروس جهش یافته مانند کرونای انگلیسی، هندی و آفریقایی یکی است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و  به بقیه این جمعیت توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

بنا بر آـخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۶۲ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید-۱۹ طی شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۰ هزار و ۵۳۲ تن رسید و پنج هزار و ۲۸۷ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی (آی سی یو) بستری هستند.

در این مدت ۲۰ هزار و ۹۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و سه هزار و ۳۸۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۹۳ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha