تشدید حمله صهیونیست‌ها به قدس و دستگیری ۲۷۰ فلسطینی 

تهران - ایرنا - شبکه خبری «میدان القدس» از تشدید حملات صهیونیست ها به قدس و مسجد الاقصی به ویژه حادثه یورش به باب العمود و دستگیری و تبعید بیش از ۲۷۰ فلسطینی در ماه میلادی گذشته ( آوریل) خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، ماه آوریل در حالی شاهد جنایت ترور «اسامه منصور» به همراه همسرش در منطقه «بیر نبالا» واقع در شمال غربی قدس بود که بیش از ۲۷۰ نفر از جمله ۱۵۰ تن در جریان یورش صهیونیست ها به باب العمود دستگیر شدند. 
صهیونیست ها در ماه مبارک رمضان و از ۱۲ روز پیش با یورش به منطقه باب العمود و صحن‌های مجاور مسجد الاقصی، به سمت فلسطینیان روزه دار گاز اشک آور پرتاب کردند و آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.
در حمله صهیونیست ها به باب العمود حدود ۴۲۰ نفر از روزه داران فلسطینی ها زخمی و ده ها نفر دستگیر شدند. 
بر اساس این گزارش، بیش از ۳۴۰۰ شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی  و دروازه باب العمود یورش بردند و حملات در ماه مبارک رمضان افزایش یافت.
اشغالگران صهیونیست همچنین پس از دستگیری فلسطینی ها، ده ها نفر از آنان را از قدس اخراج و خانه های آنان را نیز تخریب کردند.
صهیونیست ها همچنین در ماه آوریل، شیخ «عکرمه صبری» رئیس و مرجع هیات عالی اسلامی در قدس را به مدت چهار ماه از خروج از منزل منع کردند.
 پنجشنبه شب دو هفته پیش نظامیان صهیونیست در حمله به صدها تن از جوانان فلسطینی در بخش اشغالی قدس و پیرامون مسجد الاقصی، صدها تن از جمله چند زن و کودک را زخمی کردند. 
پلیس رژیم صهیونیستی تقریبا ۵۰ جوان فلسطینی را در نقاط مختلف محله های شرق بیت المقدس که با باندهای شهرک نشینان صهیونیستی درگیر شده بودند، بازداشت کرد.
پلیس رژیم اشغالگر قدس با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب که اکثر بازداشت شدگان از ساکنان بخش اشغالی شهر بیت المقدس هستند، مدعی شد که در این درگیری ها ۲۰ تن از عناصر پلیس در اثر اصابت سنگ مجروح شدند و شماری از آنها برای درمان راهی بیمارستان شدند.   
از سوی دیگر هلال احمر فلسطین اعلام کرد که شمار فلسطینیان مصدوم در این درگیری ها از صد تن فراتر رفت و شماری از آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
بر اساس این گزارش ، جوانان فلسطینی به مقابله با باندهای شهرک نشین برخاستند که قصد داشتند با حمایت ارتش اشغالگر به باب العمود برسند تا طبق معمول روزانه نمازگزاران را در مسجد الاقصی را مورد ضرب و شتم قرار دهند.
نیروهای اشغالگر اسرائیل در ادامه بر تدابیر نظامی خود در بخش اشغالی قدس افزودند و مانع از ورود صدها فلسطینی جهت اقامه نماز جمعه در ماه مبارک رمضان شدند.
شاهدان عینی خاطرنشان کردند که نیروهای اشغالگر در ورودی های تمامی دروازه های بخش قدیمی شهر بیت المقدس موانع نظامی آهنین قرار دادند و سربازان اشغالگر تنها پس از بررسی کارت شناسایی رهگذران به آنان اجازه ورود به مسجد الاقصی را می دهند. 
نیروهای صهیونیستی همچنین موانع آهنین در اطراف درهای بخش قدیمی بیت المقدس نصب کردند و از گذرگاه های خاصی به نمازگزاران اجازه ورود به مسجد الاقصی دادند.
در همین راستا اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه ای با مردم بیت المقدس اعلام همبستگی کرد.
از سوی دیگر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با صدور بیانیه ای اقدامات وحشیانه شهرک نشینان صهیونیست و حمایت ارتش اشغالگر قدس از آنها و سرکوب فلسطینیان توسط نیروهای صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha