کنشگر فلسطینی: رژیم صهیونیستی در صدد جدا کردن بخشی از مسجد الاقصی است

قدس – ایرنا – ناصر الهدمی رئیس موسسه بیت المقدسِ مخالف یهودی سازی گفت: رژیم صهیونیستی در صدد جدا کردن بخشی از مسجد الاقصی است.

الهدمی امروز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بیت المقدس نسبت به خطر حاصل از موفقیت رژیم اشغالگر در بیرون راندن اهالی بیت المقدس از محله های قدس و به طور مشخص محله "سلوان " واقع در نزدیکی مسجد الاقصی هشدار داد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی در حال ایجاد تونل هایی در زیر زمین محله سلوان است که احتمالا به مسجد الاقصی خواهند رسید و در یورش نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان به مسجد الاقصی از آنها استفاده خواهد شد. صهیونیست ها از راه تقسیم مکانی و زمانی در صدد قطع کردن بخشی از سلوان و تحمیل این امر بر اهالی بیت المقدس هستند.

الهدمی تاکید کرد: رژیم اشغالگر اسراییل مدت ها است که محله سلوان را هدف قرار داده است و نشان می دهد که این رژیم به محله های بیت المقدس به طور کلی و مناطق پیرامون و نزدیک به مسجد الاقصی به طور مشخص اهتمام می ورزد.

وی گفت: رژیم اشغالگر سعی دارد تا اهالی محله سلوان را کوچ دهد و این امر پدیده خطرناکی به شمار می رود و رژیم صهیونیستی تلاش می کند تا آن را به سراسر محله های بیت المقدس تعمیم دهد تا بتواند ساکنان بیت المقدس را از خانه و کاشانه شان بیرون براند. این امر بر امنیت ساکنان بیت المقدس تاثیر خطرناکی برجا می گذارد.

این مقام فلسطینی توضیح داد: اگر رژیم اشغالگر بر محله شیخ جراح و محله سلوان دست بگذارد در آن صورت طمع ورزی هایش توقفی نخواهد داشت و سلطه اش را بر تمامی محله های قدس امتداد خواهد داد تا بتواند به طور کامل بر آن تسلط یابد.

الهدمی خاطرنشان کرد: تسلط یافتن شهرک نشینان صهیونیست بر خانه های فلسطینیان در محله های قدس اقدامات تجاوزکارانه شان را افزایش خواهد داد و زندگی اجتماعی مردم بیت المقدس از بین خواهد رفت و بدین ترتیب زمینه برای تبدیل آنها به مناطق نظامی بسته فراهم خواهد شد.

وی از اهالی بیت المقدس خواست تا با هم متحد شوند تا رژیم اشغالگر قدس نتواند مهاجرت اجباری را بر تمامی محله های بیت المقدس تحمیل کند. نقش اصلی بر عهده ملت فلسطین در بیت المقدس و کرانه باختری و داخل مناطق اشغالی ۱۹۴۸ و غزه است.

الهدمی ابراز داشت : دخالت مقاومت در غزه تاثیر بسزایی در تغییر موازین قوا و عناصر مقابله و معادلات بازدارنده در مقابل رژیم اشغالگر قدس دارد.

این مقام فلسطینی برخورد دوگانه نهادهای بین المللی و مدافع حقوق بشر نسبت به فلسطینیان را محکوم کرده و گفت: متاسفانه این نهادها فقط به امنیت رژیم صهیونیستی اهمیت می دهند و طی ۷۳ سال گذشته به جز محکومیت شفاهی در دفاع از فلسطینیان کاری انجام نداده اند.

الهدی دولت جدید رژیم صهیونیستی را بدتر از دولت نتانیاهو دانست زیرا سعی دارد تا خود را به عنوان یک دولت افراطی به اثبات برساند که می تواند سیاست های افراطی و شهرک سازی در شهر بیت المقدس را به اجرا درآورد.

مساحت شهرک سلوان ۵۶۴ هکتار است و در بردارنده ۱۲ محله است و در آن تقریبا ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر زندگی می کنند و در آن ۷۸ شهرک صهیونیستی وجود دارد که در آن ۲ هزار و ۸۰۰ شهرک نشین صهیونیست بسر می برند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha