۲۲ فروردین ۱۴۰۰، ۴:۴۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84290864
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ابراز نگرانی مقام‌های موزامبیک از رشد داعش در این کشور

تهران – ایرنا – مقام‌های امنیتی موزامبیک روز شنبه از گسترش نفوذ و فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در این کشور ابراز نگرانی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یک مقام امنیتی در موزامبیک که خواست نامش ذکر نشود، گفت: مقام های موزامبیک از به وجود آمدن قلمرو تحت کنترل داعش در این کشور نگران هستند.

بر اساس این گزارش، عناصر داعش که اخیرا کنترل شهر ساحلی پالما واقع در شمال موزامبیک را به دست گرفتند در سه استان کابو دلگادو، نامبولا و نیاسا نیز فعال هستند.

این مقام امنیتی اضافه کرد که کشورش با تانزانیا کشور همسایه خود برای مقابله با نفوذ فزاینده گروه تروریستی داعش همکاری خواهد کرد.

پیش تر «آگوستو سانتوس سیلوا»، وزیر خارجه پرتغال گفته بود که کشورش ۶۰ نظامی را برای مقابله با نیروهای تروریستی وابسته به داعش در آفریقا به کشور موزامبیک اعزام می کند.   

پیش تر گروه تروریستی داعش اعلام کرده بود که کنترل شهر ساحلی پالما در شمال موزامبیک را به دست گرفته است.

شهر پالما یک شهر کوچک ساحلی در شمال موزامبیک و دارای میادین گاز بوده و شرکت توتال فرانسه در حال احداث تأسیسات استخراج نفت و گاز در این منطقه است.

گروه‌های افراطی و تروریستی از سال ۲۰۱۷ به روستاها و شهرهای منطقه کابو دلگادو در موزامبیک حمله کردند و صدها نفر را کشتند و هزاران نفر را آواره کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha