امکان اجرای پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح فراهم شد

تهران- ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق ماده‌ای به طرح جهش تولید و تأمین مسکن برای اجرای پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز چهارشنبه با الحاق پیشنهاد «محمدحسین فرهنگی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به طرح جهش تولید و تأمین مسکن با ۱۰۷ رای موافقت کردند.

در این ماده الحاقی آمده است: وزارت راه و شهرسازی موظف است با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امکان اجرای این قانون و پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح را فراهم نماید. نحوه اجرای این ماده به دستورالعملی است که توسط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود.

براساس تبصره این ماده الحاقی که توسط نمایندگان به تصویب رسید، نیروهای مسلح می‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود و با رعایت مقررات مربوط برای اجرای این ماده استفاده نمایند.

«علی نیک زادثمرین» نایب رییس مجلس در جریان تصویب این ماده الحاقی به طرح گفت: نیروهای مسلح بدون اذن فرمانده کل قوا نمی‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود استفاده کنند اما در تبصره ماده الحاقی ذکر شده که با رعایت مقررات این اراضی باید در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد. البته پیش از این در اجرای مسکن مهر و طرح حکمت نیز اذن رهبر معظم انقلاب (فرمانده کل قوا) اخذ شد و از زمین‌های مازاد بر مأموریت نیروهای مسلح، مسکن برای پرسنل واجد شرایط تهیه و در اختیار آنها قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =