۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84284940
۰ نفر

برچسب‌ها

شکست سنگین نیروهای ائتلاف در استان تعز یمن

تهران - ایران - شبکه المسیره یمن از شکست سنگین نیروهای متجاوز ائتلاف به سرکردگی عربستان در استان تعز خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره مجاهدان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (یکشنبه) پیشروی نیروهای متجاوز ائتلاف در استان تعز را خنثی و شکست سنگینی را به آن‌ها تحمیل کردند. 

یک منبع نظامی به این شبکه گفت که مجاهدان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یاری خدا توانستند مسیر پیشروی مزدوران نیروهای ائتلاف را از سه مسیر بشکنند و در درگیری‌هایی که به مدت هفت ساعت در جبهه الکدحه در شهرستان المعافیر در غرب استان تعز ادامه داشت، شکست سنگینی را به آن‌ها تحمیل کنند. 

این منبع تاکید کرد که در جریان این درگیری ده‌ها نفر از نیروهای دشمن متجاوز کشته و زخمی شدند و نتوانستند هیچ پیشروی را به دست آورند. 

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما پس از گذشت ۶ سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند. 

تجاوز وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی اکنون وارد هفتمین سال شده است و مقاومت مردم یمن باعث شده تا نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی این کشور با هدایت جنبش انصارالله به پیروزی‌های سیاسی و نظامی ارزشمندی دست یابد و متجاوزان را در اندیشه راهکارهایی از جمله ارائه پیشنهادها و ابتکارات صلح برای خارج شدن از باتلاق جنگ یمن فرو برده است. 

در طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =