چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است

کرمانشاه - ایرنا - معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: امروز چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است و همه حرکات و رفتار مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی در تیررس نگاه نافذ ناجا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «مهدی حاجیان» روز سه شنبه در قرارگاه نوروزی انتظامی استان کرمانشاه با تبریک فرا رسیدن ایام نوروز و نیمه شعبان، ضمن ابلاغ سلام فرمانده ناجا به مردم و کارکنان انتظامی استان، اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از ارکان اصلی در تامین نظم و امنیت جامعه به شمار می‌رود که بیشترین تعامل را هم با اقشار مختلف مردم دارد.

وی با بیان اینکه دیدگاه فرماندهان ناجا خصوصا سردار «اشتری» بر مبنای پلیس باید از مردم، برای مردم و در خدمت آنها باشد، افزود: این نگاه اعتقادی و جهادی باعث شده تا کارکنان نیروی انتظامی همواره در کنار مردم حضور داشته باشند و برای تامین امنیت آنها از جان مایه بگذارند.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: چتر امنیتی پلیس امروز به پهنای جمهوری اسلامی است و کارکنان وظیفه شناس ناجا با همه توان برای امنیت بخشی در جامعه و خدمتگذاری به مردم در عین مقابله مجدانه با مجرمان تلاش می‌کنند.

سردار حاجیان همچنین با اشاره به تعریف ۳۶ وظیفه برای پلیس در قانون، گفت: همکاران ما به همه وظایف تعریف شده خود آگاه بوده و بر مبنای آن نیز توانسته اند امنیت بسیار مطلوبی را در سطح کشور و جامعه ایجاد کنند.

مطالبه‌گری پلیس از دستگاه‌ها و سازمان‌ها

وی در عین حال به مطالبه گری پلیس اشاره و خواستار مشارکت جدی تر دستگاه ها در بحث امنیت آفرینی شد و گفت: در موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند سرقت، اعتیاد، فقر و بیکاری نهادهای زیادی مسوولیت دارند که اگر آنها نیز در کنار پلیس به وظایف و مسوولیت های محوله عمل کنند شاهد وضعیت بسیار بهتری خواهیم بود.

سردار حاجیان یادآوری کرد: در همین راستا و با توجه به اینکه اعتیاد و توزیع مواد مخدر یکی از اصلی ترین معضلات اجتماعی جامعه است پلیس در سال گذشته توانست بیش از یک هزار تن انواع مواد مخدر را کشف کند که در نوع خود رکوردی قابل توجه به شمار می رود.

حرکت شتابان پلیس به سوی هوشمندی

سخنگوی ناجا در ادامه به تبیین مهمترین برنامه های نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: امسال نیروی انتظامی مبنا را بر تحول در فرایندها و روش ها و حرکت شتابان تر به سمت هوشمندی قرار داده است.

وی با بیان اینکه پلیس امسال به سمت پیش رویدادی حرکت می کند، افزود: با این روش می توان بهتر از وقوع بسیاری جرائم پیشگیری کنیم.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: ارتقا هوش سازمانی و هوشمندسازی به منظور پیشگیری، مهار و کشف جرائم نیز توسط فرمانده ناجا به تمام ستادهای انتظامی استان ها ابلاغ شده است تا بر این مبنا حرکت بهتری نسبت به سال‌های گذشته در راستای امنیت بخشی صورت گیرد.

برنامه های پلیس برای تحقق شعار سال

این مقام عالیرتبه انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: پلیس برای کمک به تحقق شعار معظم له آمادگی کامل دارد و برنامه های لازم را نیز عملیاتی می کند.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های پلیس برای تحقق شعار سال مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که اگر به درستی اجرا شود نقش بسزایی در افزایش و رونق تولیدات داخلی که مد نظر رهبر معظم انقلاب قرار دارد، خواهد داشت.

سردار حاجیان گفت: بدون شک تحقق شعار سال، می تواند بخش اعظمی از تحریم های دشمنان را نیز بی اثر کرده و شاهد شکوفایی، رونق و پویایی بیش از پیش اقتصاد جامعه باشیم که البته این هم مستلزم همکاری همه دستگاه ها و نهادهاست.

استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی در دستور کار پلیس

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی را یکی دیگر از برنامه های پلیس در سال جاری عنوان کرد و گفت: پلیس همانگونه که در فضای حقیقی جامعه حضوری آگاهانه و موثر دارد در فضای مجازی نیز امسال همین رویه را جدی تر از قبل دنبال می کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم هماهنگونه که شاهد حضور مقتدرانه و امنیت بخش پلیس در جامعه هستند باید این امنیت را در فضای مجازی که به بخش قابل توجهی از زندگی شهروندان تبدیل شده نیز احساس کنند.

سردار حاجیان تصریح کرد: در همین راستا قرارگاه فضای مجازی در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی راه اندازی شده و امسال با توجه به تاکید فرمانده ناجا به شکل بهینه از ظرفیت های این فضا برای تحقق هرچه بیشتر برنامه های پلیس استفاده می شود.

کرمانشاه یکی از استان های امن کشور است

سخنگوی ناجا همچنین با قدردانی از تلاش های فرمانده و کارکنان انتظامی استان، کرمانشاه را یکی از امن ترین استان های کشور معرفی کرد و گفت: این مهم جز با تلاش های شبانه روزی ماموران خدوم پلیس حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: کاهش چهار درصدی سرقت در ایام نوروز و بسیاری از جرائم و معضلات اجتماعی در این ایام به خوبی بیانگر حضور اثربخش ماموران انتظامی در شهر و میان مردمی است که پلیس را ملجا و مامن خود می دانند.

سردار حاجیان در پایان ضمن اینکه پلیس را خدمتگذار واقعی مردم معرفی کرد، گفت: لازم است صمیمانه از خانواده های کارکنان نیروی انتظامی که صبورانه همه سختی ها و مشکلات را تحمل می کنند نیز از طرق فرمانده ناجا قدردانی کنم.

سردار حاجیان؛ سخنگوی ناجا روز سه‌شنبه برای بازدید از مجموعه انتظامی استان کرمانشاه به این استان سفر کرده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =