فعالیت انتخاباتی پزشکیان، جلیلی، زاکانی و قالیباف در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه - ایرنا - با انتصاب روسای ستاد انتخاباتی برخی از نامزدهای ریاست جمهوری در استان کرمانشاه، تبلیغات رسمی مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی و محمد باقر قالیباف با شدت و ضعف متفاوت در این خطه غرب و کرد نشین ایران وارد مرحله اجرایی شد.

به گزارش جمعه ایرنا، بر اساس اعلام رسمی پایگاه اطلاع رسانی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکنون روسای ستاد انتخاباتی سه نامزد در استان کرمانشاه به صورت رسمی مشخص و اعلام شده است.

ستاد مرکزی مسعود پزشکیان از نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دکتر محمدرضا سعیدی را به عنوان رییس ستاد استان کرمانشاه معرفی کرد.

دکتر محمدرضا سعیدی جراح قلب و رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با گرایش سیاسی اصلاح طلب است.

گفته می‌شود نمایندگان ادوار استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز طی نامه ای خطاب به مسعود پزشکیان خواستار انتصاب دکتر جهانبخش امینی از نمایندگان اسبق مردم به عنوان رییس ستاد شده اند و قرار است امینی نیز ستادی مردمی در کنار ستاد اصلی برای پزشکیان راه اندازی کند.

همچنین خبر رسیده که سایر احزاب اصلاح طلب از جمله حزب اعتدال و توسعه‌ در نظر دارند به صورت‌ مستقل برای دکتر پزشکیان در استان کرمانشاه ستاد انتخابات راه اندازی می‌کنند.

از دیگر سو برخی طرفداران سعید جلیلی در کرمانشاه داوطلبانه فعالیت تبلیغی خود را به نفع این نامزد ریاست جمهوری آغاز کرده اند اما تا لحظه انتشار این خبر هنوز به صورت رسمی رییس ستاد این نامزد ریاست جمهوری در استان معرفی نشده است.

این در حالیست که جمعی از فعالان رسانه‌ای و شناخته شده استان کرمانشاه نیز از چند روز پیش در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای سعید جلیلی فعالیت موثر تبلیغی و اطلاع رسانی دارند.

همچنین گفته می‌شود رییس یکی از دانشگاههای کرمانشاه به عنوان رییس ستاد انتخاباتی زاکانی در کرمانشاه آغاز به کار کرده است هرچند تاکنون فعالیت تبلیغی این نامزد ریاست جمهوری در مقایسه با دیگر رقبا در سطح استان کمتر به چشم می‌خورد.

در همین رهگذر ستاد مرکزی محمدباقر قالیباف نیز سید احمد صفوی، نادر نوروزی و محسن عباسی را به عنوان اعضای شورای راهبردی ستاد انتخاباتی خود در استان کرمانشاه معرفی کرد.

برخی ناظران امور معتقدند ترکیب منسجم اعضای ستاد انتخاباتی قالیباف در استان کرمانشاه برگ برنده‌ای برای این نامزد محسوب می‌شود بویژه اینکه نادر نوروزی شهردار کلانشهر کرمانشاه نیز از اعضای موثر آن است.

در همین پیوند تاکنون خبری از انتصاب روسای ستاد مصطفی پورمحمدی و امیر حسین قاضی زاده هاشمی در کرمانشاه نیست.

به گزارش ایرنا علی شعبانی معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه دیروز در نشست خبری به خبرنگاران اعلام کرد به صورت رسمی روسای ستاد انتخابات هیچ کدام از نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (تا روز گذشته) به ستاد انتخابات استان معرفی نشده اند.

شعبانی همچنین گفت هیچ یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌ای برای سفر به کرمانشاه اعلام نکرده است.

احتمال می‌رود طی روزهای آینده با تغییر شرایط شاهد سفر نامزدهای ریاست جمهوری به استانهای غربی باشیم بویژه اینکه استان کرمانشاه با جمعیت قابل قبول و تاثیر بر آرای کردهای ایران سهم قابل توجهی در سبد آماری کشور دارد.

۶ نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف هستند که از بیستم خرداد تا ۲۴ ساعت پیش از آغاز فرایند رای گیری انتخابات فرصت تبلیغات دارند.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان کرمانشاه بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha