معاون استانداری فارس: کالاهای تنظیم بازار به میزان کافی تامین شده است

شیراز –ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس با بیان اینکه کالاهای تنظیم بازار به میزان کافی تامین شده است با اشاره به دید و بازدیدهای نوروزی گفت :اشتیاق مردم برای خرید کالا ابتدا بالا بود اما هم اینک این هیجان فروکش کرده و به نظر می رسد بازار روز های آرامی را پشت سر بگذارد.

ظفر افشون روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا نسبت به ساده انگاری شرایط کرونا هشدار داد و افزود: بسیاری از مردم با کرونا سازگاری پیدا کرده اند، در روزهای گذشته بسیاری از شهروندان برای خرید شیرینی و میوه  شب عید نسبت به سال گذشته استقبال زیادی داشتند و بی اعتنا به خطر کرونا به خرید پرداختند. 

 وی اضافه کرد: مدیریت تنظیم بازار پیش بینی لازم برای خرید شب عید مردم را کرده است  و از سه ماه پیش حدود ۱۰۰۰ تُن سیب و ۱۰۰۰ تُن پرتقال در استان فارس تامین و از ۲۵ اسفند ماه ۹۹ در سطح شهرها نیز توزیع شده است.

افشون با بیان اینکه پرتقال تنظیم بازار هر کیلو  ۱۰ هزار تومان و سیب هم هر کیلوگرم هشت هزار تومان قیمت گذاری شده است ، ادامه داد : این قیمت ها نسبت به زمان مشابه ۳۰ درصد کاهش داشت و هم اینک میوه و شیرینجات به وفور در شهرهای فارس و با قیمت مصوب در حال توزیع است.

معاون اقتصادی استانداری فارس ادامه داد: عرضه پرتقال و سیب در میوه فروشی های شناخته شده در سطح شهر شیراز  با نصب پلاکارد اطلاع رسانی شده است و فروشگاه ها در حال توزیع هستند و با همکاری اتاق اصناف قیمت ها تثبت شده است.

مرغ به قیمت ۲۳ هزار ۵۰۰ تومان به فروش می رسد

افشون با بیان اینکه قیمت مرغ در سطح شهرها به ویژه برای قشر آسیب پذیر ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است، افزود:  شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد مردم باید آمادگی داشته باشند طوری که واحدهای تولیدی متضرر نشوند.

وی اضافه کرد: هر چند قیمت مرغ در برخی از نقاط شهر تا ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان تفاوت داشته است اما باید قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رعایت شود و محدودیت هم برای خرید وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف با اداره تعزیرات تماس بگیرند،اظهار داشت:تاکنون تخلفی گزارش نشده است هر چند گشت های شبانه ما در سطح شهر پیش از شروع تعطیلات عید تفاوت قیمت را مشاهده کردند با این حال مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف گزارش کنند.

وی اظهار امیدواری نمود با فروکش کردن دید و بازدیدها، بازار عرضه کالا به حالت عادی برگردد.

   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha