استاندار فارس آغاز سال ۱۴۰۰ شمسی را تبریک گفت

شیراز- ایرنا- عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس با ارسال پیامی آغاز سال ۱۴۰۰ شمسی را به مردم تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، در این پیام آمده است: یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَار   یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَال  حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَال. صمیمانه سال نو را خدمت ملت بزرگ ایران و مردم عزیز و فهیم فارس تبریک عرض می کنم.
 استاندار فارس بیان کرد: امیدوارم و دعا می‌کنم خداوند متعال، سال ۱۴۰۰ را سال سلامتی و گشایش مشکلات و آرامش هرچه بیشتر، مقدر فرماید.
رحیمی افزود: خوشبختانه امسال، نوروز، با ماهِ ولادتِ گل‌های معطر باغ امامت و ولایت، مقارن شده و نشاط و شادی نوروزی، دوچندان است. ایرانیان، بهار طبیعت را با زمزمه ‘یامقلب القلوب’ جشن می گیرند.
وی ادامه داد: در باور ما نوروز، نوید زندگی نو و بهار، لبخند شیرین خداست گرچه تلخکامی کرونا بر آن سایه انداخته باشد. بهارِ جانبخش و نوشدنِ طبیعت، بهترین فرصت برای نوشدن رختِ آگاهی و نماد امید و پویایی است. دید و بازدید، نوع دوستی و محبت، صلح و صفا و تعاملات پررنگ اجتماعی از نشانه‌های درک بهار معنا در عید نوروز است.
استاندار فارس اضافه کرد: اما امسال هم، مثل سالِ گذشته، به ضرورت و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، متخصصان و دلسوزانِ دغدغه‌مندِ سلامت مردم، ماندن در خانه را توصیه و تاکید می‌کنند و ماندن در خانه و پرهیز از دید و بازدیدها را بهترین نشانه دوست داشتنِ عزیزانمان و تنها راه رهایی از دام این بیماری می‌دانند، تاکید می‌شود به توصیه متخصصان امر توجه کنیم، در خانه بمانیم تا سالم بمانیم.
رحیمی در بخش دیگری از پیام خود آورده است: در سالی که گذشت با وجود تنگناهای مالیِ کشور که ناشی از تحمیل شدیدترین تحریم‌ها بود خوشبختانه در فارس، با تلاش، همدلی و هم افزایی، در جهت توسعه همه جانبه استان، خدمات ماندگار و ارزشمندی انجام شد، طرح‌های بزرگتری نیز در دست اجراست که در جهت کاهش مشکلات و ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم و رسیدن به استانداردهای قابل قبول، بسیار موثر است. خدا را شاکریم که پیگیری‌های شبانه روزی نتیجه بخش بوده است و انشاءالله مرضی رضای خدا واقع شود.
وی اظهار داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و تحقق خواست و فرمایشات مقام معظم رهبری و مطالبات مردم نیز، اقدامات ارزشمندی صورت گرفت به گونه‌ای که میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی در فارس، نسبت به دو سال قبل از آن، رشد چند برابری و میزان ثبت سرمایه، جهش دو برابری داشت و رتبه دوم کشوری، به فارس اختصاص یافت. این تلاش‌ها از یک طرف، نشانگر وجود امنیت، آرامش و همدلی در فارس و از طرف دیگر نشانه دغدغه‌ مندی،  نسبت به مساله معیشت و اشتغال مردم است.
استاندار فارس بیان کرد: در سالی که گذشت همدلی، همراهی و بذل محبت همه جانبه مردم و مسئولین در پیشبرد امور استان برای گذر از رخدادهای مختلف از جمله همکاری در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شایسته ارج گذاری است، به پاسِ این همکاری از تک تک شهروندان عزیز و شریف، به ویژه سفیران عرصه سلامت که تا پای جان، در خدمت مردم بودند تقدیر و تشکر کرده و مردم عزیز و فهیم فارس را به مشارکت در تمامی صحنه‌ها از جمله، انتخابات سال ۱۴۰۰ و تعیین سرنوشت خویش دعوت می‌کنم.
رحیمی گفت: امیدوارم در بدو ورود به قرن جدید با عنایت پروردگار و رعایت الزامات علمیِ زمان و توسعه دانش بنیان، انشاءالله شاهد شتاب بیش از پیش توسعه استان پهناور فارس باشیم. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز و آرزوی سلامتی برای خانواده های گرانقدر و گرانسنگ این ستارگان تابناک آسمانِ ایرانِ کهن، سالی توام با سلامتی و بهروزی را برای همگان آرزومندم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha