کمیته دائمی جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شیراز تشکیل شد

شیراز-ایرنا-فرماندار شیراز گفت:کمیته دائمی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با مدیریت دفتر فنی استانداری فارس و دبیری فرمانداری شیراز و همچنین با حضور نمایندگانی از دادستانی، شهرداری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و اوقاف و امور خیریه در شهرستان شیراز تشکیل شد.

بنا به مطلب دریافتی ایرنا از روابط عمومی فرمانداری شیراز، محمدرضا امیری در بازدید میدانی از سکونتگاه های غیررسمی و همچنین روستاهای اطراف شهر شیراز که با هدف بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز با حضور دادستان مرکز استان و تعدادی از مدیران شهری و استانی صورت گرفت افزود: شناسایی متخلفین در تفکیک و فروش غیرقانونی اراضی و معرفی آنان به دادستانی و فرمانداری در حال حاضر یک اولویت و ضرورت است.

فرماندار شیراز در نشست اضطراری که به دنبال بازدید میدانی از سکونتگاه های غیر رسمی و اراضی حومه شهر در محل فرمانداری شیراز برگزار شد، افزود: تشکیل کمیته دائمی هر دو هفته یک بار برای بررسی مشکلات ساخت و سازهای غیر مجاز تشکیل جلسه خواهد داد و تمام موارد شناسایی شده، ارزیابی و واکاوی خواهد شد.

فرماندار شهرستان شیراز بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های ارسالی از سوی شهرداری، امور اراضی و راه و شهرسازی، از سوی کمیسیون ماده ۹۹ و همچنین محاکم قضایی و برخورد قاطع با متخلفین تاکید کرد.

مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این نشست، وضعیت باغ شهری ها و تفکیک و ساخت و سازهای غیرمجاز زمین های زراعی با هدف تغییر کاربری را نگران کننده توصیف کرده و ساماندهی مشاوران املاک غیرمجاز منطقه را ضروری دانست.

دادستان مرکز استان از واگذار نشدن انشعابات باغ شهری های غیر مجاز و برخورد قضائی با مدیران متخلف در این حوزه سخن گفت و افزود: پلمب بنگاه های املاک غیرمجاز و متخلف، توسط اتحادیه مشاوران املاک در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین در این نشست امیرحسین جمشیدی؛مدیرکل دفتر فنی استانداری اظهار داشت: با تاکیدات استاندار و با هدف ساماندهی ساخت و سازهای مجاور روستاهای اطراف شیراز،طرح‌های هادی این روستاها بازنگری و برخی مناطقی که خارج از طرح هادی ایجاد شده اند، با رعایت الزاماتی که حداقل شرایط را داشته باشند، به طرح هادی الحاق خواهند شد. جمشیدی اظهار داشت: برای پاسخ به نیاز مسکن، مناطق مستعد ایجاد محیط مسکونی شناسایی و به این منظور اختصاص داده خواهد شد.

 در این نشست، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز با اشاره به وسعت حریم شهر شیراز، از دشواری های کنترل ساخت ساز در این محدوده وسیع سخن گفت و خواستار مشارکت همه دستگاه های مسئول در امر کنترل ساخت ساز و حفظ اراضی زراعی و باغ ها اظهار داشت: شهرداری آمادگی لازم برای ساماندهی حریم شهر را دارد.

نوذر امامی؛ رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده در حاشیه شهر شیراز و روستاهای اطراف بر ضرورت حمایت جدی و اختصاص امکانات کافی از سوی شهرداری و سایر دستگاه ها برای کنترل وضعیت موجود تاکید کرد..

از دیگر تصمیمات این بازدید، شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب که اقدام به تفکیک و فروش غیرمجاز اراضی می کنند، توسط پلیس امنیت اقتصادی و قرارگاه احمد بن موسی بسیج سپاه پاسداران و معرفی آنان به فرمانداری و دستگاه قضایی بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha