۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84294681
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۹ هکتار از اراضی ملی فارس رفع تصرف شد

شیراز-ایرنا-مجموعا ۲۹ هکتار از اراضی ملی در استان فارس شامل سه هکتار عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان فسا،۲۲ هکتار از اراضی ملی شهرستان داراب و چهار هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید رفع تصرف شد.

به گزارش ایرنا،با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فسا  بیش از سه هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان از دست سودجویان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طببیعی و آبخیزداری شهرستان فسا با اعلام این خبر گفت: طبق احکام صادره از مراجع قضایی با همکاری عوامل انتظامی پاسگاه زرجان و تلاش نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  سه هکتار از اراضی ملی پلاک های گودگرازی و سلیمانپور بخش مرکزی این شهرستان رفع تصرف شد.

مجید کشاورزیان افزود: مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل با هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و تخریب عرصه‌های مرتعی و جنگلی قاطعانه برخورد خواهند کرد.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

۲۲ هکتار از اراضی ملی شهرستان داراب از چنگال زمین خواران باز پس گرفته شد

با تلاش نیروهای منابع طبیعی ٢٢ هکتار از اراضی تصرفی منطقه مروارید شهرستان داراب از دست متصرفان آزاد و به بیت المال بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان داراب گفت :عملیات قلع و قمع در این اراضی با حضور  دادستان و عوامل یگان امداد نیروی انتظامی اجرا شد و ۲۲هکتار از اراضی ملی که توسط سودجویان تصرف شده بود خلع ید شد و به انفال بازگشت.

علیرضا قاسمی افزود: حفاظت از انفال یک وظیفه شرعی و قانونی است و بی شک درک صحیح مردم در حفاظت از این عرصه ها و ممانعت از تخریب و تصرف غیرمجاز نشان از مسئولیت پذیری و حس تعهد آنان به زمین و طبیعت است.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

رفع تصرف چهار هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید

چهار هکتار از اراضی ملی پلاک آقاجان باصری شهرستان اقلید نیز از دست متصرفان آزاد شد و به آغوش بیت المال بازگشت.

رئیس اداره منابع طبیعی  و آبخیزداری شهرستان اقلید گفت: در این عملیات که با همکاری عوامل قضایی و نیروی انتظامی و ماموران منابع طبیعی بخش سده این شهرستان اجرا شد نهال های غیر مجاز کاشته شده در اراضی ملی قلع و قمع و منطقه پاکسازی و به حالت اولیه برگردانده شد.

اسحاق امیدوار اظهار داشت: با استقرار اکیپ های گشت و مراقبت تمام اراضی ملی مورد رصد و پایش شبانه روزی قرار دارد و با افراد سودجو که قصد دست اندازی به انفال و این عرصه های را داشته باشند برخورد قانونی صورت می گیرد.

 وی از مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی مراتب را به شماره های ١٣٩ و  یا ١٥٠٤ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

شهرستان اقلید در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha