سرمربی کشتی زنان: در مسابقات قرقیزستان شانس کسب مدال را داریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان گفت: تلاش خواهیم کرد تا هر ۶ نماینده آلیش زنان در پیکارهای بین‌المللی قرقیزستان به مدال برسند.

مسابقات قهرمانی کشوری کشتی آلیش زنان سوم اسفند برگزار شد و آنا براتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در این زمینه اظهار داشت: بعد از یکسال و نیم مسابقات قهرمانی کشوری کشتی آلیش برگزار شد و با توجه به اینکه کشتی گیران در رقابتی شرکت نکرده بود، سطح این مسابقات خوب بود. هرگز انتظار نداشتم که چنین استقبالی از این مسابقات شود. حتی ورزشکاران رشته جودو، تکواندو و دو و میدانی در این رقابت‌ها شرکت کردند اما مقامی نیاوردند.

وی افزود: این رقابت‌ها سطح خیلی خوبی داشت و نفرات اول و دوم این مسابقات را به اردوی تیم ملی کشتی آلیش دعوت و به خاطر محدودیت کرونا از دعوت نفرات سوم چشم پوشی کردیم. بعد از عید ممکن است نفرات سوم را به تیم ملی دعوت کنیم. هر چند این اردو اکنون برای نفرات اول و دوم محکی است و باید از آنان تست چابکی و سرعت بگیریم تا سطح این کشتی گیران سنجیده شود.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان عنوان کرد: اکنون نفرات سوم مد نظر من نیستند زیرا سطح آنان با نفرات اول و دوم تفاوت زیادی دارد و دوست ندارم این تفاوت زیاد دیده شود. در کل کشتی گیران از نظر آمادگی جسمانی در شرایط خوبی بودند.

وی یادآور شد: در این اردو دو چهره نام آشنا دعوت شدند که هانیه عاشوری و فاطمه فتاحی شانس دو مدال طلای ما هستند و در مسابقات قهرمانی کشور هم خوش درخشیدند اما زهرا یزدانی بنظر می‌رسید آماده نبود و در مسابقات استانی دوم شد. شاید بعد با او هم رایزنی داشته باشیم اما در این رقابت‌ها خیلی خوب کار نکرد.

وی اضافه کرد: ۱۲ نفر را به اردوی تیم ملی دعوت کردیم و قرار است ۲۹ فروردین کشتی گیران به مسابقات بین المللی قرقیزستان، در اردیبهشت مسابقات قهرمانی آسیا و در مهر ماه مسابقات جهانی حضور یابند اما تاریخ مسابقات بین المللی قرقیزستان قطعی نیست.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha