درخشانی: رقابت‌های آلیش زنان در سطح بالایی برگزار شد

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون کشتی گفت: رقابت‌های آلیش قهرمانی زنان کشور در شرایط شیوع ویروس کرونا در سطح بالایی برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «فاطمه درخشانی»  افزود: یک ماه پیش بخشنامه برگزاری مسابقات به هیأت‌های کشتی استان‌ها ارسال شد و با توجه به پیش زمینه‌ای که برای برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور وجود

داشت، استقبال خوبی شد. برای نخستین مرتبه ۲۷ تیم در قالب ۲۶ استان کشور و با حضور ۱۱۲ کشتی‌گیر در این رقابت‌ها شرکت کردند که این آمار بیشترین آمار حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور آلیش بوده است.

وی تصریح کرد: این حضور از آن جهت بسیار پراهمیت است که به دلیل شیوع ویروس کرونا فکر می‌کردیم که تعداد شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها کم باشد اما حضور این تعداد کشتی‌گیر در مسابقات بی‌نظیر و نشان از انگیزه بانوان کشور برای حضور در میادین ورزشی دارد.

درخشانی با بیان اینکه رقابت‌ها در خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» کمپ تیم های ملی کشتی برگزار شد، افزود: تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در این مسابقات رعایت شد و ورزشکاران از امکانات اسکان و تغذیه خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» رضایت کامل را داشتند.  ضمن اینکه برای فدراسیون بسیار مهم بود که خود میزبان این رقابت‌ها باشد تا بانوان در بهترین شرایط مطلوب به رقابت بپردازند و تمامی امکاناتی که در اختیار تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قرار می‌گیرد در اختیار آنان قرار گرفت و برای فدراسیون بین مردان و زنان هیچ تفاوتی وجود ندارد.

نایب رئیس زنان فدراسیون در مورد سطح برگزاری رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی کشور، گفت: خوشبختانه اکثر کشتی‌گیران با آمادگی بالایی در این رقابت‌ها حضور داشتند و به جزء ۲ مصدومیت جزئی، مصدومیت شدیدی در این رقابت ها به وجود نیامد.  نتایج بدست آمده در این مسابقات نیز بسیار حائز اهمیت بود چرا که مدال‌ها در بین کشتی‌گیران استان‌ها پخش شد و تیم ملی با حضور کشتی‌گیرانی از سراسر استان‌ها خواهیم داشت.

درخشانی تصریح کرد: طبق مذاکراتی که با رئیس فدراسیون داشتم مقرر شد که در صورت فراهم شدن شرایط، اردوی تیم ملی کشتی آلیش زنان اسفند ماه برگزار شود و دعوتنامه‌ای نیز از کشور قرقیزستان برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی جایزه بزرگ در اواخر فروردین دریافت کردیم.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا که اواخر اردیبهشت ماه در کشور قرقیزستان برگزار می‌شود، است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =