۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84245482
۰ نفر

برچسب‌ها

فقر زدایی 100 میلیون نفر از جمعیت چین  در ۸ سال گذشته

تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی است در هشت سال گذشته ۸۳۲ شهرستان و ۱۲۸ هزار روستا با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ میلیون نفر در چین از فقر نجات یافته اند که یک دستاورد بزرگ و بی سابقه در طول تاریخ فقرزدایی بشر محسوب می شود.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین،  در حال حاضر، تمام افرادی که نامشان به عنوان فقیر در چین ثبت شده بود دیگر هیچ نگرانی در مورد غذا و لباس ندارند و از فرصت دریافت آموزش همگانی، خدمات پزشکی پایه، مسکن امن و آب آشامیدنی سالم و ایمن برخوردارند.

بر اساس این گزارش، درآمد خالص سرانه این افراد هم از دو هزار و ۹۸۲ یوان در سال ۲۰۱۵ به ۱۰ هزار و ۷۴۰ یوان در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

در عین حال، همواره در چین بر این نکته تاکید می شود که رهایی از فقر پایان کار نیست بلکه آغاز یک راه است بر همین اساس در طول چهاردهمین برنامه ۵ ساله توسعه چین سازوکاری به منظور جلوگیری از دچار شدن مجدد این گروه از جمعیت روستایی به فقر ایجاد خواهد شد.

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین روز یکشنبه در نشست تجلیل از فعالان امور فقرزدایی در چین اعلام کرد: با تلاش مشترک تمامی اعضای حزب و مردم اقوام مختلف سراسر کشور و در آستانه صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست، چین در نبرد فقرزدایی به پیروزی همه جانبه رسیده است.

وی ریشه کن کردن فقر را امری بزرگ در کشورها و در تاریخ و عصر کنونی عنوان کرد و گفت: در هشت سال گذشته، کمیته مرکزی حزب کمونیست چین امور فقرزدایی را در جایگاه بسیار مهم کشور قرار داده و در این راستا به نبرد گسترده پرداخته است.

شی افزود: موفقیت همه جانبه چین در فقرزدایی افتخار همه مردم،  حزب کمونیست و ملت چین است در صورت پایبندی بر رهبری حزب کمونیست و راه سوسیالیستی با ویژگی های چین، این کشور می تواند امور سخت و بزرگ دیگر مانند فقرزدایی را در پیش گیرد.

رییس جمهوری چین در نشست یاد شده همچنین از تصمیم کمیته مرکزی حزب کمونیست مبنی بر ارزیابی برای تحکیم دستاوردهای فقرزدایی در زمان مقرر خبر داد.

به دنبال تحقق هدف چین در زمینه ریشه کن کردن فقر، این کشور درصدد است در اقدام بعدی به آبادسازی روستاها بپردازد. شی جین پینگ به سختی این امور اشاره کرد و گفت: اجرای همه جانبه آبادسازی روستاها از لحاظ عمق، گستردگی و سختی، از امر ریشه کن کردن فقر کمتر نیست .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha