چین حدود ۶۰۰ هزار مرکز فرهنگی در روستاها ایجاد کرد

تهران- ایرنا- وزارت فرهنگ و جهانگردی چین در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور  از دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی /آذر ۱۳۹۹/ تا کنون ۵۷۵ هزار و ۳۸۴ مرکز فرهنگی در مناطق روستایی  ساخته است.

به گزارش ایرنا از شینهوا، در بیانیه این وزارتخانه که روز یکشنبه منتشر شد آمده است: این کشور در بخش خدمات فرهنگی عمومی، پیشرفت عمده ای داشته است.

این بیانیه می افزاید: چین مراکز فرهنگی و کتابخانه ها را در سطح شهرستان ها تشویق می کند تا شعبات خود را افزایش دهند به طوری که تا پایان سال گذشته میلادی بیش از ۲۰ هزار کتابخانه از این نوع در روستاها ساخته شده است.

بر اساس این بیانیه، انتظار می رود این مراکز فرهنگی و کتابخانه ها، فضاهای کتابخوانی و هنری را برای عموم مردم مناطق روستایی و همچنین گردشگران ایجاد کنند.

وزارت فرهنگ و جهانگردی چین در اسفند گذشته بیانیه بهینه سازی مراکز فرهنگی را منتشر کرد که بر اساس آن متعهد شد توسعه با کیفیت بالای خدمات فرهنگی عمومی را در مناطق روستایی تقویت کند.

در چین حدود یک میلیون روستا وجود دارد که تقریباً یک سوم کل روستاهای جهان هستند. هر روستا به طور متوسط ۹۱۶ نفر جمعیت دارد. یک دهکده معمولی در چین از کوچک تا متوسط از حدود ۷ تا ۱۰ طایفه و ۵۰ تا ۱۰۰ خانوار تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha