رعایت شیوه زندگی سالم راهکار موثری برای ارتقای سلامت مردان است

کرمانشاه - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه سلامت مردان را با باید جدی‌تر پیگیری کنیم، گفت: افزایش آگاهی مردان و ترغیب آنان به رعایت شیوه زندگی سالم و انجام مراقبت‌های به موقع در بیماری‌های زمینه‌ای راهکاری موثر برای ارتقای سلامت مردان است.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سلامت مردان در ۲ دهه اخیر به عنوان بحران خاموش سلامت مطرح شده و از سال ۱۳۸۶ در دستور کار معاونت بهداشتی وزارت بهداشت قرار گرفته است.

او گفت: به همین مناسبت همه ساله در هفته اول اسفندماه، پویش ملی« سلامت مردان ایران » با هدف اطلاع رسانی و حساس‌سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: شعار امسال این هفته با توجه به همه‌گیری کووید ۱۹ و خطر این بیماری برای سلامتی و حیات مردان، در سال جاری «همه گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» تعیین شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه ابراز امیدواری کرد با همکاری همه جانبه درون و برون سازمانی و تلاش همکاران در مراکز خدمات جامع سلامت، شاهد تحول جدی در ارتقای شاخص های سلامت مردان کشور باشیم.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲ شهر و ۲هزار و ۵۹۰ روستا دارد که نیمی از این جمعیت را مردان تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha