۲۷ بهمن ۱۳۹۹، ۱:۲۳
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84229733
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

دولت نجات ملی یمن : پاسخ به متجاوزان حق طبیعی ملت ما است

تهران – ایرنا- "حسین العزی" معاون وزیر امورخارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله یکشنبه شب به حملات بازدارنده ارتش و کمیته‌های مردمی اشاره کرد و گفت: طبیعی است که به حملاتی که می‌شود، پاسخ در خور دهیم.

به گزارش ایرنا، العزی در صفحه رسمی‌اش در توییتر نوشت:ما در جنگ هستیم و کشورمان زیر بمباران قرار دارد و طبیعی است که به این مسأله پاسخ دهیم.

وی افزود:آنچه باید درک کرد آن است که ما هیچ تمایلی برای حمله به هیچ فرد یا گروهی نداریم، همچنان که نمی‌خواهیم، کسی به ما حمله کند.

العزی خطاب به کشورهای متجاوز و حامیان آنها نوشت: به همین دلیل به جای آن که به صورت غیر منطقی [حملات بازدارنده ما] را محکوم کنید، بیایید و برای توقف جنگ و شکستن محاصره یمن با ما مشارکت کنید.

این اظهارات پس از آن روی می‌دهد که "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن از حمله به فرودگاه ابها در عربستان با استفاده از پهپادهای صماد ۳ و قاصف k۲ خبر داد.

سریع در رشته توئیتی هایی نوشت: هداف تعیین شده در فرودگاه ابها  به فضل خدا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) مورد اصابت دقیق قرار گرفت.

وی در توئیت دیگری اظهار داشت : به همه شهروندان عربستان هشدار می دهیم که از نزدیک شدن به فرودگاهها  و پایگاه هایی که استفاده نظامی دارند، خودداری کنند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز (شنبه)   هم موفق شدند با هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) از نوع «صماد سه» یک مرکز مهم و حساس نظامی در فرودگاه بین المللی «أبها» عربستان سعودی را هدف قرار دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha