اتحادیه اروپا: قویا مخالف سیاست‌های اسرائیل در کرانه باختری هستیم

لندن - ایرنا - سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی برای تصاحب و تخریب ۴۶ ساختمان متعلق به فلسطینیان در مناطق اشغالی شمال دره اردن را مغایر قوانین بین المللی خواند و تصریح کرد که این اتحادیه قویا مخالف سیاست‌های شهرک‌سازی اسرائیل است.

به گزارش ایرنا، «پیتر استانو» در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد ، تصریح کرد که این برای دومین بار از نوامبر ۲۰۲۰ میلادی است که ساختمان‌های این منطقه تخریب می‌شوند و براثر آن ۶۰ فلسطینی شامل ۳۵ کودک تاکنون آواره شده‌اند.

وی با بیان اینکه این تحولات در بحبوحه همه‌گیری کرونا و به رغم تعهدات اسرائیل به عنوان طرف اشغالگر ذیل قوانین بین‌المللی صورت گرفته، خواستار توقف عملیات و دسترسی فلسطینیان آواره در این مناطق به کمک‌های بشردوستانه شد.

سخنگوی "جوسپ بورل" عنوان کرد: اتحادیه اروپا قویا مخالف سیاست‌های شهرک‌سازی اسرائیل است و اقدامات صورت گرفته در این چارچوب، مانند انتقال اجباری، تخلیه، تصاحب و تخلیف ساختمان‌های [فلسطینیان] مغایر قوانین بین‌المللی و مانع راه حل تشکیل دو کشور (فلسطین و اسرائیل) است.

وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا از دولت اسرائیل می‌خواهد تا از ادامه توسعه شهرک‌سازی در مناطق اشغالی دست بکشد. "استانو" با این حال از محکوم کردن نقض آشکار قوانین بین المللی و حقوق بشری توسط رژیم صهیونیستی خودداری کرد.

رژیم اشغالگر قدس در هفته‌های اخیر تحرکات خود در تخریب منازل فلسطینیان و دستگیری جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدت بخشیده‌اند.

احداث واحدهای جدید شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار جهان