۱۵۰ کشور برای مسابقات سیزم روسیه اعلام آمادگی کردند

تهران-ایرنا- امیر سرتیپ دوم صارمی با تاکید بر اهمیت مسابقات ارتش های جهان (سیزم) گفت: تاکنون ۱۵۰ کشور برای شرکت در مسابقات بوکس ارتش های جهان که در سال ۲۰۲۱ میلادی (شهریور ۱۴۰۰) در روسیه برگزار خواهد شد، اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم "محمد صارمی" رییس هیئت بوکس نیروهای مسلح در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش گفت: با حمایت های هیئت رئیسه محترم ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت رئیسه ارتش، هم اکنون تیم بوکس نیروهای مسلح در شرایط بسیار خوبی است و می‌توان گفت ۷۰ درصد تیم ملی بوکس از ورزشکاران نیروهای مسلح و ارتش تشکیل شده است.
وی افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر کشورمان، با دعوت وزارت ورزش و فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی، تیم ملی سوریه که قهرمان کشورهای مسلمان و یکی از کشورهای توانمند در این رشته است و دارای ورزشکار المپیکی و قهرمان آسیا است، با تیم کامل در ۸ وزن در ایران حضور یافت.
رییس هیئت بوکس نیروهای مسلح ادامه داد: دو مسابقه دوستانه بین تیم ملی سوریه و تیم ملی ایران و همچنین تیم نیروهای مسلح برگزار شد که نتیجه دیدار دو تیم نیروهای مسلح و تیم ملی سوریه ۴بر ۳به نفع تیم نیروهای مسلح پایان یافت.
وی خاطرنشان کرد: این مسابقات پیرو رهنمودها و تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) درخصوص ترویج ورزش و تعامل سازنده با کشورهای حوزه مقاومت و اسلامی برگزار شد.
امیر صارمی در ادامه گفت: تیم بوکس ارتش باید خود را برای مسابقات ارتش های جهان (سیزم) که شهریور سال آینده در مسکو برگزار می شود، آماده کند.
رییس هیئت بوکس نیروهای مسلح ادامه داد: قرار است تیم ملی ارمنستان نیز جهت برگزاری دیداری تدارکاتی به ایران سفر کرده و دو دیدار برابر تیم ملی و تیم نیروهای مسلح  انجام دهد.
وی همچنین حضور قدرتمند در مسابقات لیگ داخلی و جام "احمد کومرت ترکیه" را از  دیگر برنامه های آماده سازی تیم بوکس نیروهای مسلح برای شرکت در مسابقات ۲۰۲۱ ارتش های جهان که در روسیه برگزار خواهد شد، عنوان کرد.
وی در پایان گفت: مسابقات بوکس ارتش های جهان (سیزم) از لحاظ اهمیت، اعتبار و سطح کیفی بالاتر از مسابقات المپیک است و تاکنون ۱۵۰ کشور برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار سیاست