۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84192538
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ رفت

۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۶:۴۶
کد خبر: 84192538
ترامپ رفت

تهران – «دونالد ترامپ» صبح چهارشنبه به وقت واشنگتن - عصر به وقت تهران-، پس از شکست در انتخابات به ناچار کاخ سفید را ترک کرد و بدون اینکه تصمیمی برای شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن داشته باشد، در آخرین پروازش با «ایرفورس-۱»، واشنگتن را به مقصد اقامتگاه خود در ایالت فلوریدا ترک کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع آمریکایی، ترامپ دقایقی پیش در حیاط کاخ سفید، سوار بالگرد «مارین وان» شد تا به فرودگاه واشنگتن برود.

قبل از سوار شدن ترامپ به بالگرد، کارکنان کاخ سفید چند جعبه که به نظر می رسید حاوی اثاثیه و وسایل مربوط به او باشد، به داخل بالگرد منتقل کردند.

ترامپ قبل از سوار شدن به بالگرد ، همراه با همسرش ملانیا، چند کلمه با خبرنگاران گفت و گو کرد.

قرار است ترامپ سخنانی کوتاه در فرودگاه واشنگتن و قبل از ترک پایتخت به مقصد فلوریدا داشته باشد.

گزارشگر سی ان ان در توصیف لحظات خروج ترامپ از کاخ سفید گفت که نفس ها در سینه ها حبس شده و آمریکا به زودی نفسی راحت خواهد کشید.

علاوه بر شبکه خبری سی ان ان و دیگر شبکه های امریکایی، شبکه خبری الجزیره، بی بی سی ، فرانس ۲۴ ، العربیه و دیگر شبکه های خبری جهان تصاویر خروج ترامپ از کاخ سفید و ترک کاخ را بطور مستقیم پخش کردند.

بسیاری از شخصیت ها و مقامات جهانی از جمله رئیس جمهوری آلمان از اینکه قرار است امروز روز آخر ریاست جمهوری ترامپ و یکجانبه گرایی های او باشد، ابراز خشنودی کرده اند.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز صبح امروز در جلسه هیات دولت گفت: امروز دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود و یکی از مصادیق سرنگونی ظالمان همین است و ما خدا را بخاطر آن شکر می کنیم.

مایک پنس و دیگر سناتورهای برجسته حزب جمهوری خواه به مراسم بدرقه وی نخواهند رفت.

 اطرافیان مایک پنس معاون ترامپ اعلام کرده اند وی نه ترامپ را همراهی خواهد کرد و نه در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهد کرد.

درهمین حال دو مقام ارشد جمهوریخواه کنگره؛ «کوین مک کارتی» رهبر اقلیت جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان و «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا به علت حضور در مراسم تحلیف بایدن،  در مراسم بدرقه ترامپ حضور نخواهند داشت و تنها بستگان، برخی از نزدیکان و هوداران ترامپ او را مشایعت خواهند کرد.

ترامپ نه شکست را پذیرفت و نه کسی برای بدرقه او به کاخ سفید رفت. او تنها ماند و تنها رفت. 

در ۱۵۰ سال اخیر این برای اولین بار است که رئیس جمهوری، کاخ سفید و دولت را تحویل جایگزین خود نمی دهد و اینگونه ناچار به ترک آن می شود. 

 دوره ریاست جمهوری ۴ساله دونالد ترامپ  ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (اول بهمن ماه ۱۳۹۹) ساعت ۱۲:۰۰ ظهر به وقت واشنگتن دی.سی - ۲۰:۳۰ به وقت تهران-  به سر خواهد آمد و جو بایدن با سوگند ریاست جمهوری به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید خواهد رفت.

ترامپ ۴ ساعت پیش از تمام شدن مهلت قانونی خود، ساعت ۰۸:۰۰  صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن دی.سی؛ کاخ سفید را ترک و عازم ایالت  فلوریدا شد.

**۱۳۰۲**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha