یک فروند اسکله فلزی در بندرگاه خمیر نصب شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان گفت: یک فروند اسکله فلزی در جهت جذب گردشگر ایمن دریایی و اشتغال و رونق معیشتی مردم منطقه در بندرگاه خمیر نصب شد.

علی رضا محمدی کرجی ران عصرچهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این اسکه از جنس بدنه فولاد دریایی به طول ۲۰، عرض پنج و آبخور سه متر با هزینه ۱۵ میلیارد و  ۵۰۰میلیون ریال ساخته شده است.
وی بیان داشت: چشم اندازهای طبیعی و خدادادی بی‌نظیر همچون جنگل‌های مانگرو مهم‌ترین شاخصه ای بود تا ضمن تقویت گردشگری ایمن در تالاب بندرخمیر و همچنین جذب گردشگر دریایی بتوانیم اقدامی در جهت ایجاد اشتغال و رونق معیشت مردم منطقه که از این نعمت خدادادی ( تالاب خمیر ) استفاده میخکنند، انجام دهیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: براساس مطالعه صورت گرفته به منظور تحقق این هدف. یک فروند اسکله شناور با کاربری گردشگری دریایی در دستور کار قرار گرفت که پس از انجام مراحل جانمایی ساخت این اسکله بدست توانمند متخصصان داخلی آغاز و پس از انتقال دراین بندرگاه نصب شد. 
 شهرستان تالابی بندر خمیر در  فاصله ۷۵ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.
 این شهرستان به واسطه مجاورت با بزرگترین تالاب دریایی ایران و خاورمیانه (تالاب بین المللی خورخوران) دارای ظرفیت‌های تجاری و گردشگردی منحصر به فردی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha