رطوبت نسبی هوای آذربایجان غربی به ۹۸ درصد رسید

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: میزان رطوبت نسبی هوای استان بین ۷۰ و ۹۸ درصد می‌باشد که سبب مه و غبارآلودگی هوای برخی شهرها شده است.

مهدی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: غبار و مه آلودگی پدیده غالب آذربایجان غربی تا پایان هفته است و این موضوع در مناطق پرتراکم شهری بیشتر رخ می دهد و لازم است تا شهروندان از تردد های غیر ضروری در سطح شهر و جاده ها بپرهیزند.

وی ادامه داد: طبق بررسی نقشه های پیش یابی، بارشی برای ۲ روز آینده در استان جز عبور امواج ضعیف در روز یکشنبه پیش بینی نمی‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: دمای استان نیز در روزهای آتی تغییر محسوس نخواهد داشت و میانگین دمایی نیز در ۲۴ ساعت گذشته بین منفی ۲ و منفی ۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

کریمی با اشاره به اینکه شهرستان چالدران سردترین شهر استان با دمای ۱۴درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان تکاب با دمای مثبت هشت درجه سانتی‌گراد گرم ترین شهر استان شد و دمای کمینه و بیشینه ارومیه بین منفی پنج و ۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است که بارش‌ها از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

ریزش هوای سرد از عرضهای شمالی و منطقه سیبری در این منطقه از نیمه دوم آذرماه شروع شده و تا اوایل فروردین ماه ادامه می یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha