۱۱ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 84168468
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم آلودگی هوا در کلان شهرها

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: جوی پایدار تا یکشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود که این امر موجب تداوم غلظت آلاینده‌ها و آلودگی هوا خواهد بود.

به گزارش پنجشنبه وزارت راه و شهرسازی «فریبا گودرزی» افزود: شهرهای پر جمعیت و صنعتی مانند تهران، کرج، اصفهان، قم، اراک، قزوین، زنجان و مشهد شاهد افزایش غلظت آلاینده ها در روزهای آتی خواهند بود که این امر کاهش کیفیت هوا را به همراه دارد.

وی ادامه داد: به مردم در این شهرها توصیه می شود از تردد های غیر ضروری خودداری کرده و نیز از انجام حرکت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز بپرهیزند.

کارشناس سازمان هواشناسی با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط جوی در روزهای دوشنبه به بعد هفته آینده گفت: برای امروز و فردا در ارتفاعات واقع در دامنه البرز جنوبی بارش خفیف و پراکنده ابر دور از انتظار نخواهد بود.

گودرزی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده برای مناطقی از دریای خزر و گیلان بارش باران پیش بینی شده که طلاطم دریای خزر را نیز به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، از روز یکشنبه هفتم دی ماه، با وضعیت جوی پایدار آلودگی هوای تهران شدت گرفت و شاخص آلودگی در روز دهم دی ماه در بسیاری از مناطق و ایستگاه های سنجش کیفیت از ۱۸۲ گذشت و با قرار گرفتن در شرایط قرمز نفس کشیدن را برای همه گروه های جامعه سخت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha