کاهش آلودگی هوا با نانوفیلترهای صنعتی دانش بنیان

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان از تولیدکنندگان‌ نانوفیلترهای صنعتی، برای کاهش آلودگی هوا فیلترهای صنعتی حاوی نانوالیاف پلیمری را به بازار عرضه کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان توضیح داد: به دلیل وجود نانوالیاف، قدرت جذب این فیلترها نسبت به فیلترهای رایج بسیار بالاتر بوده و امکان گیراندازی ذرات زیر ۲٫۵ میکرون در این فیلترها وجود دارد.

امیرحسین تقوی بیان کرد: فیلترهای صنعتی حاوی نانوالیاف پلیمری یکی از محصولات این شرکت است که قابلیت زدایش ذرات آلاینده از خروجی کارخانه‌ها را داراست. این نانوفیلترها در صنایع سیمان، فولاد، آرد، گچ، روغن نباتی و هر صنعتی که در جریان تولید غبار ایجاد می‌کند، کاربرد دارد.

وی اظهار داشت: فیلترهایی که به صورت معمول در کارخانجات و صنایع استفاده می‌شود میکروفیلتر بوده که قابلیت فیلتراسیون بالایی ندارد ولی نانوفیلترها به واسطه جذب بالا و فیلتراسیون سطحی که با استفاده از نانوالیاف صنعتی انجام می‌شود قابلیت غبارگیری تا سطح قابل‌توجهی را داراست.

به گفته وی کارایی این فیلترها به دلیل وجود نانوالیاف افزایش یافته و در عین حال طول عمر فیلتر نیز بهبود قابل توجهی پیدا می‌کند،  این در حالی است که مصرف انرژی دستگاهی که از این فیلتر استفاده می‌کند کاهش می‌یابد چون وقتی فیلتر دیرتر اشباع می‌شود افت فشار کمتری ایجاد می‌کند و در نتیجه توان دستگاه را بالا می‌برد.

تقوی ادامه داد: در حال حاضر فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان از جمله مشتریان این شرکت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =