۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 84166175
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض به سازمان لیگ؛ درست یا غلط؟

تهران- ایرنا- بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های ایران از شانزدهم آبان‌ماه آغاز شد اما بسیار زودتر از پیش‌بینی‌ها حواشی بر متن آن غلبه کرد و هر روز با اعتراض مربیان و مدیران باشگاه‌ها مواجه می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ در یکی از تازه‌ترین حواشی خود ساخته برای فوتبال ایران، اعتراض باشگاه‌های لیگ برتری به تغییر در برنامه‌زمان بندی رقابت‌ها و جانبداری سازمان لیگ از تیم پرسپولیس باز گشته و این تیم را به نفوذ بیش از حد در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ متهم می کنند.

البته ما به هیچ وجه قصد هواداری از تیم پرسپولیس را نداریم اما فقط برای روشن شدن زوایای پنهان بعضی از تصمیم‌ها نکاتی را یادآور می‌شویم.

۱- چه بخواهیم و چه نخواهیم  پرسپولیس و استقلال پیشانی فوتبال باشگاهی ایران با بیشترین تعداد هوادار در داخل و خارج از کشور هستند، پس باید از آنان تا حد امکان و قانونی حمایت شود.

۲- پرسپولیس تا پایان هفته چهارم همانند سایر رقبا در برترین رویداد فوتبال کشور حاضر و بازی کرد اما به دلیل حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا از هفته پنجم تغییراتی در برنامه مسابقات این تیم بوجود آمد که باید هم اینگونه می‌شد.

۳- فرض کنید تیم دیگری از ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا حاضر بود؛ چه انتظاری از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ داشتید؟ آیا سووال نمی‌کردید باید دیدارهای تیم فوق معوق شود تا این تیم بدون کمترین دغدغه  و حاشیه برای افتخار آفرینی ملی در این رقابت شرکت کند؟ پاسخ کاملا روشن است می خواستید و این سووال را مطرح می‌کردید.

کافی است بدانیم دستگاه‌های ذیربط در فوتبال نیز به طور حتم بدون هیچ شک و شهبه‌ای از نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان حمایت خواهند کرد. شاید این موضوع را باور ندارید! پس در فینال لیگ قهرمانان حاضر شوید تا ببینید برای شما چه خواهند کرد.

۴- به طور یقین چنانچه در دیدار تیم‌های پرسپولیس و اولسان کره جنوبی آن دو اشتباه نابخشودنی که بی شک سال‌ها در یاد و خاطره علاقه‌مندان به فوتبال ایران باقی می‌ماند رخ نمی‌داد و پرسپولیس با جام قهرمانی به ایران باز می گشت دیگر کسی اعتراض نمی کرد.

۵- به تمامی باشگاه‌های لیگ برتری حق می‌دهیم که از تعطیلی و یا تعویق رقابت‌ها ناراحت باشند چرا که می‌دانیم آنان برای آماده‌سازی بازیکنان برای حضور در میدان بسیار تلاش کرده و با یک تغییر برنامه تمامی زحمات‌شان به هدر می رود.

از سوی دیگر به خوبی می‌دانیم در این اوضاع نابسامان اقتصادی هزینه تیم‌داری برای شرکت در لیگ برتر بسیار بالاست و این جا به جایی‌ها به ضرر آنان تمام می شود اما باید بپذیریم پرسپولیس نماینده ایران در بالاترین سطح رقابت باشگاهی فوتبال در قاره آسیا بوده و باید از این تیم حمایت می شد.

به هرحال با آنچه که عنوان شد می‌توان گفت این حجم هجمه علیه تیمی که طی سه سال متوالی دو عنوان نایب قهرمانی آسیا را برای ایران به ارمغان آورده غلط است و باید از این تیم که مسیر خود در ایران و آسیا را باز یافته، الگوبرداری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار ورزش