شکوری: فینالیست شدن پرسپولیس سهمیه ایران را در لیگ قهرمانان حفظ کرد

تهران- ایرنا- معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: این هجمه ها علیه پرسپولیس غیرمنطقی است. دوستان بیشتر به دنبال توجیه ناکامی خود هستند و توصیه می کنم به فکر تیم خود باشند و اجازه دهند روند فوتبال طی شود؛ حضور پرسپولیس در فینال آسیا سهمیه ایران را در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ حفظ کرده است.

به گزارش ایرنا، ابراهیم شکوری در گفت و گویی اظهار داشت: تمام صحبت‌های‌ لازم را در بیانیه منتشر شده اعلام کردیم. متوجه این جو جدید نمی‌شوم و منطقی پشت این جو نیست. باشگاه پرسپولیس به‌عنوان نماینده ایران در فینال آسیا حضور داشت و این افتخاری برای تماشاگران و فوتبال ایران است. به‌عنوان نماینده ایران، پرچمدار این رشته بودیم. دلیل این همه هجمه را نمی دانم.

وی ادامه داد: با احترام به تمام تیم‌ها نماینده ایران در آسیا بودیم. همچنین طبیعی است که پرسپولیس به طور همزمان نمی‌تواند در روز فینال آسیا با سپاهان بازی کند. در گذشته این اتفاق برای بسیاری از تیم‌ها افتاد و مسابقات بیشتری برای آنان لغو شد. شاید اگر پرسپولیس در چند سال گذشته با این قدرت در آسیا حاضر نمی‌شد، الان سهمیه ایران ۲ + ۲  نبود و  سهمیه کشور در این مسابقات کمتر می‌شد.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: حضور پرسپولیس در فینال آسیا سبب شد تا در قاره کهن خود را قدرتمند نشان دهیم. با این حال مطیع برنامه‌ریزی سازمان لیگ هستیم  و دلیل این هجمه ها را نمی دانم. برخی گفتند پرسپولیس باید مسابقات عقب افتاده را انجام دهد و بعد وارد مسابقات شود و ما پذیرفتیم و امروز که بازی‌های عقب افتاده را انجام می‌دهیم حرف هایی می شنویم که چرا پرسپولیس بازی عقب افتاده خود را انجام می‌دهد.

وی یادآور شد: دوستان ابتدا باید حرف های خود را جمع‌بندی کنند و به یک هدف مشخص برسند، بعد سخن بگویند. تابع سازمان لیگ هستیم. پرسپولیس به حدی قدرتمند است که همچنان با قدرت و طبق برنامه اعلامی بازی کند. برای ما هم سوال است که برنامه لیگ چه ارتباطی به پرسپولیس دارد؟ آیا اینکه باشگاه ما در فینال آسیا حضور داشته گناه است؟ به نظرم اگر اینطور است، سایر تیم‌ها هم باید به این فکر باشند که سال‌های دیگر راه پرسپولیس را نروند، چون این هجمه غیر منطقی است.

شکوری خاطرنشان کرد: این اتفاق در شأن فوتبال و ورزش ایران نیست. پرسپولیس که بازی‌های فشرده‌ای دارد، اعتراض نمی‌کند و حتی بازی‌هایی که نمی‌دانیم چرا لغو شد، پیگیری نمی‌کنیم و تابع سازمان لیگ هستیم. نمی‌دانم چرا برخی تیم‌ها یک سری صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. مثلا یکی از تیم‌ها گفته بود به خاطر نتیجه نگرفتن پرسپولیس در فینال آسیا، خواستند جو را به سمت تیم ما بیاورند.

وی افزود: نمی‌دانم چهار دوره قهرمانی در لیگ و ۲ بار حضور در فینال آسیا نتیجه نگرفتن است یا هر سال در هفته‌های ابتدایی مربی را تغییر دهیم و نتوانیم نتیجه بگیریم. واقعا نمی‌دانیم منظور دوستان از عدم نتیجه‌گیری پرسپولیس چیست. سعی می‌کنیم بدون صحبت و متشنج کردن فضا به کارمان ادامه دهیم اما متأسفانه هر روز شاهد بیانیه و صحبت‌ها هستیم. دوستان بیشتر به دنبال توجیه ناکامی خود هستند.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: شاید خود ما از همه بیشتر متضرر شده باشیم اما این موضوع را در «بوق و کرنا» نمی‌کنیم. سعی می‌کنیم فوتبال‌ را در زمین بازی کنیم. هرچند می‌دانیم چرا در مورد پرسپولیس تا این حد صحبت می کنند اما توصیه می‌کنم دوستان به فکر تیم خود باشند و اجازه دهند روند فوتبال طی شود.

وی با اشاره به اینکه در حال بررسی چگونگی پرداخت بدهی ماریو بودیمیر هستیم، گفت:  بودیمیر رأی قطعی گرفته و باید این مبلغ پرداخت شود. سعی می‌کنیم تا پرسپولیس در این زمینه متضرر نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha