۱۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 2651
کد خبر: 84136832
۱ نفر

برچسب‌ها

گلهای زعفران درکشت و صنعت امام خمینی (ره) شوشتر شکفت

اهواز – ایرنا - مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی (ره) گفت: برای نخستین بار در این شرکت کشت آزمایشی زعفران انجام شد و در حال حاضر با شکفته شدن گل‌های این کشت، برداشت این محصول آغاز شده است.

محمدرضا عصاره نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کشت آزمایشی زعفران در مساحتی حدود صدمترمربع و به میزان پنج تن پیاز به صورت محدود انجام شد.

مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی (ره) ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون این پیازها به ثمر نشسته و برداشت گلها به منظور جداسازی کلاله برای خشک نمودن و استفاده در حال انجام است.

وی افزود: رویش کمی و کیفی آزمایشی کشت زعفران در این شرکت  بیانگر اقتصادی بودن کشت این محصول ارزشمند در این منطقه است.

مدیر عامل کشت و صنعت امام خمینی (ره) گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق  جهش تولید ، اجرای طرح‌ های مختلف از جمله کشت زعفران ، دامپروری ، صنایع تبدیلی، پرورش قارچ و ... در کنار تولید محصول شکر، با هدف توانمندسازی نیروی انسانی و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به مستعد بودن زمین‌های کشاورزی منطقه شعیبیه و جوانان جویای کار گفت: کشت این گیاه می‌تواند سود سرشاری عاید کشاورزان نموده و این شرکت آمادگی دارد تا نسبت به آموزش و گسترش آن در بین جوانان جویای شغل در منطقه اقدام نماید.

شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها