واکسیناسیون کرونا از هفته آینده در انگلیس آغاز می شود

لندن – ایرنا – با صدور مجوز استفاده از واکسن فایزر بیونتک در انگلیس، وزیر بهداشت این کشور از آغاز عملیات تزریق واکسن کرونا از هفته آینده در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، «مت هنکاک» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای افزود: همانطور که قبلا اعلام شد، این واکسن علیه کرونا موثر است، نهاد ناظر محصولات دارویی و بهداشتی آن را تائید کرده و ما امروز واکسن را در اختیار داریم و این خبر خوبی است. 

او در عین حال به شرایط ویژه نگهداری واکسن فایزر که به سرمای منفی ۷۰ درجه نیاز دارد اشاره و عملیات توزیع این محلول دارویی را چالش‌برانگیز توصیف کرد.

وزیر بهداشت انگلیس با این حال مدعی شد که سازمان ملی درمانی برای این عملیات آمادگی دارد و برنامه‌ریزی های لازم را در این خصوص صورت داده است. وی افزود که صبح امروز با مقامات بهداشتی نواحی مختلف انگلیس درباره آغاز توزیع واکسن کرونا از هفته آینده گفت‌وگو داشته است.
هنکاک توضیح داد که این واکسن از طریق بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و داروخانه‌ها و ابتدا بین افراد با سطح آسیب پذیری بالا توزیع می‌شود. او همچنین عنوان کرد: هرچند این واکسن افراد را از ابتلا به کرونا ایمن می‌کند اما نمی‌دانیم تا چه حد از میزان شیوع این بیماری در کشور جلوگیری می‌کند.
وزیر بهداشت انگلیس در بخش دیگری از اظهاراتش از مردم خواست تا محدودیت‌های جدید کرونایی را که از امروز به اجرا گذاشته شده رعایت کنند. او افزود: ما اینک می‌توانیم مسیر خروج از این بحران را مشاهده کنیم و امیدواریم که تا بهار از این مرحله عبور کرده باشیم.
طرح محدودیت‌های جدید کرونایی دولت انگلیس دیشب (سه‌شنبه) با اختلاف زیادی از سد پارلمان عبور کرد و به این ترتیب بیشتر مناطق کشور در بالاترین سطح محدودیت‌های کرونایی (سطح ۳) قرار خواهند گرفت. این محدودیت‌ها دست کم تا اواسط بهمن ماه جاری خواهد بود.  
خبر آغاز عملیات واکسیناسیون کرونا در انگلیس چهار روز پس آن اعلام می‌شود که نخست وزیر این کشور از تشکیل معاونت جدیدی در وزارت بهداشت به منظور نظارت بر این عملیات خبر داد.
«ندیم زهاوی» که به طور هم‌زمان معاونت وزارت بازرگانی انگلیس را برعهده دارد مامور شده تا سریعا به طرح یادشده جامه عمل بپوشاند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جهان