۲۸ آبان ۱۳۹۹، ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84114527
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پنج عضو هیات علمی دانشگاه دامغان نویسنده شاخص جهان شدند

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه دامغان گفت: نام پنج نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در فهرست نویسندگان شاخص جهانی معرفی شده است.

عبدالعلی بصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: احمد قلی زاده و بهنام پورحسن از دانشکده فیزیک، رسول محبی و رضا ناظم نژاد از دانشکده فنی و مهندسی و احسان نظرزاده زارع از دانشکده شیمی، پنج نویسنده برتر جهانی دانشگاه دامغان هستند. 

وی ادامه داد: این مقام بر اساس جدیدترین نسخه ارائه ­شده از سوی پایگاه داده های موسوم به "science-wide author databases of standardized citation indicators " است که در پایگاه "  "Mendeley " ثبت و منتشر شده است. 

بصیری تصریح کرد: فهرست اسامی نویسندگان برتر مقالات علمی نمایه ­شده در پایگاه اسکوپوس بر پایه شاخصی ترکیبی، در قالب ۲۲ شاخه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه محاسبه و تنظیم شده است. 

رییس دانشگاه دامغان خاطرنشان کرد: انتخاب اساتید این دانشگاه در لیست محققان برجسته جهان، موجب استوار شدن مرجعیت علمی دانشگاه دامغان در منطقه و ترغیب پژوهشگران و دانشجویان جوان دانشگاه به فعالیت‌های پژوهشی می‌شود.

"Mendeley " پایگاهی برای اشتراک‌گذاری نتایج پژوهش‌های محققان برای جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی است.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

این دانشگاه دارای ۱۶۲ عضو هیات علمی، ۵٨ آزمایشگاه، ۱٨ کارگاه، سه سایت، یک خانه ریاضی و یک لابراتوار زبان است و در حال حاضر دارای ۳۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۶ رشته دکتری است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha