چهار دوچرخه سوار از ساحل خلیج فارس بوشهر تا هرمزگان را رکاب زدند

بندرعباس- ایرنا- چهار دوچرخه سوار کشورمان با هدف پاسداشت هفته وحدت از سواحل خلیج فارس عسلویه استان بوشهر تا هرمزگان را با موفقیت رکاب زدند.

رییس هیات دوچرخه سواری هرمزگان عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این دوچرخه سواران به نام‌های حسین قاسمی از هرمزگان و روح الله جمالی، محمد جواد صالحی و مهدی بخشوده از یزد هستند.
اسماعیل صفا افزود: دوچرخه سواران از روز سه شنبه ۱۳ آبان ماه حرکت خود را از  عسلویه استان بوشهر آغاز کردند و پس از مسافت ۵۰۰ کیلومتری وارد بندرعباس شدند.
وی بیان داشت: رکاب زنان پس از عبور از سواحل مکسر بندرمقام، بندرلنگه، بندرکنگ و بندرخمیر حرکت خود را به سمت بندرعباس ادامه دادند و در نهایت روز هفدهم آبانماه  وارد شهر بندرعباس شدند.
رییس هیات دوچرخه سواری هرمزگان اظهارداشت: این دوچرخه سواران هدف خود را تاکید بر پاسداشت هفته وحدت و استمرار حفظ وحدت و یکپارچگی همه آحاد جامعه، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و حفظ سلامتی و تندرستی مردم و همچنین یادآوری موضوع مهم حفاظت مادی و معنوی خلیج فارس عنوان کردند.
حسین قاسمی دوچرخه سوار باشگاه فرهنگی ورزشی 
 ساحل نوردان خطه خلیج فارس(جرون) و روح الله جمالی،محمد جواد صالحی و مهدی بخشوده نیز از باشگاه  مس شهر بابک هستند.
به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت حضرت محمد (ص) است و  شیعه معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha