انتقال هوایی ۴۲۰ نیرو برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های توسکستان

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از انتقال هوایی ۴۲۰ نیروی امدادی و داوطلب از ۱۲ تا ۱۷ آبان ماه برای مهار آتش در جنگل‌های توسکستان خبر داد.

محمدباقر محمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام آخرین اطلاعات پروازهای اطفای حریق در استان گلستان افزود: در مدت یادشده ۳۸ سورتی پرواز با توجه به وقوع آتش سوزی در جنگل های توسکستان، به منظور پشتیبانی عملیاتی و امدادرسانی و انتقال نیروهای امدادی از سوی بالگرد هلال احمر استان گلستان انجام شده است.
 
وی توضیح داد: در این پروازها ۴۲۰ نیروی امدادی و داوطلب از دستگاه های امدادرسان برای مهار آتش توسط بالگرد هلال احمر اعزام شدند و چهار تن بار از جمله وسایل و تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق برای انتقال به این مناطق جابجا شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات  اضافه کرد:جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، سازمانی کمک رسان و معین دولت در انواع حوادث و سوانح تعریف شده و هر جا که سایر دستگاههای دخیل در امر مدیریت بحران و سانحه درخواست همکاری و استمداد کمک اضطراری داشته باشند وارد عمل خواهد شد.

آتش از روز یکشنبه ۱۱ آبان جنگل‌های پهن‌برگ توسکستان گرگان را فرا گرفت و آرام آرام به سمت ارتفاعات پنبول‌چال و مازوآروم و سپس گنج‌دره، دمبلیان، دره‌دوک، گجه، مازو آروم و روغن خانه گسترش یافت و در این مدت علاوه بر سوزاندن گونه‌های علف کف جنگل و بوته‌های فوربی (نیمه چوبی) تعدادی از تنه های درختان جنگلی را خاکستر کرد.

افزایش دمای چند روز پیش گرگان به حدود ۳۵ درجه و حضور گردشگران در مناطق جنگلی از دلایل احتمالی آتش سوزی جنگل توسکستان است هرچند روند وضعیت جوی رو به سرد شدن و بارندگی است.

محمدی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha