۱۷ آبان ۱۳۹۹، ۱۱:۳۸
کد خبر: 84101216
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۷۵ هزار فرانسوی در پی قرنطینه دوباره پاریس را ترک کردند

تهران - ایرنا - رادیو "اوروپ ۱" گزارش داد: به دنبال اعمال قرنطینه مجدد در فرانسه، ۷۵ هزار نفر از ساکنان پاریس، این شهر را ترک کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، از  رادیو «اوروپ ۱»، طبق نتایج تجزیه و تحلیل شرکت مخابراتی اپراتور "اورنژ" که داده‌های تلفن‌های همراه را تجزیه و تحلیل می‌کند نخستین نتایج تجزیه و تحلیل در هفته نخست از قرنطینه مجدد در فرانسه را روز جمعه ارائه کرد. ۱۰ ها هزار فرانسوی پایتخت این کشور را ترک کرده‌اند و در عین حال سفرهای فرانسوی‌ها دو برابر قرنطینه نخست شده است.

بر این اساس، در مجموع ۱۵۰ هزار نفر از دوم نوامبر پاریس را ترک کرده‌اند که نیمی از این را ساکنانی تشکیل می‌دهد که برای قرنطینه کردن خود به مناطق دیگر رفته‌اند و نیم دیگر را سفرهای کاری، گردشگری و دیگر موارد شامل می‌شود.

طبق نتایج تجزیه و تحلیل داده‌های مرتبط با ۲۴ میلیون تلفن همراه، ۴۰۰ هزار نفر در طی قرنطینه نخست، پاریس و نواحی اطراف آن را ترک کردند.

در ۲۴ ساعت گذشته، فرانسه برای نخستین بار از آغاز شیوع همه‌گیری، از مرز ۶۰ هزار مبتلا به کرونا و ۸۰۰ نفر فوتی ناشی از ابتلا به کووید_۱۹ عبور کرد.

فرانسه پیش از این هم چندین بار در میزان ابتلا و فوتی‌ها رکورد شکسته بود.

فرانسه پس از روسیه که تعداد مبتلایان آن از مرز یک میلیون و ۷۳۳ نفر و فوتی‌های ناشی از ابتلا به کووید_۱۹ در این کشور از ۲۹ هزار و ۸۸۰ نفر عبور کرده، دومین کشور از این حیث در اروپا و پنجمین کشور در جهان است.
این رکورد در حالی به دست آمده که در فرانسه از اول دسامبر(۱۱ آبان) به مدت یک ماه دوباره قرنطینه اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha