۴ هزار و ۲۰۰ راس انواع احشام قاچاق در آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: چهار هزار و ۲۰۰ راس احشام از ابتدای سال جاری تاکنون از قاچاقچیان در سراسر این استان کشف و ضبط شده است.

سرهنگ بهمن رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی این احشام که قاچاقچیان قصد داشتند آنها را از کشور خارج کنند به بیش از ۹۰ میلیارد ریال می رسد.

وی اضافه کرد: در این رابطه ۷۶ پرونده قاچاق احشام تشکیل و ۱۱۷ نفر متهم نیز دستگیر شده اند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: ۹۴ دستگاه انواع خودرو نیز که در امر قاچاق احشام مورد استفاده قرار می گرفت، با تلاش ماموران انتظامی توقیف و به همراه متهمان در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.

سرهنگ رستمی افزود: مقابله با قاچاق احشام از جمله مهمترین برنامه های پلیس امنیت اقتصادی است زیرا به علت مرزی بودن آذربایجان غربی، بسیاری از افراد سودجو اقدام به قاچاق دام زنده به خارج از کشور برای کسب سود اقتصادی می کنند که این امر در افزایش قیمت بسیار موثر است.

آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی کشور است که سالانه صدها میلیارد ریال اقلام قاچاق در آن کشف می شود.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha