پلاک‌کوبی کامل احشام در آذربایجان غربی مدنظر ادارات مسوول باشد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم توجه به اجرای اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از قاچاق احشام گفت: یکی از اقدامات مهم در این راستا، پلاک کوبی احشام است که باید پوشش ۱۰۰ درصدی در این خصوص مورد توجه ادارات مسوول باشد.

علی مصطفوی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان غربی افزود: جهاد کشاورزی وظیفه انجام این مهم را بر عهده دارد و باید در این خصوص برنامه ریزی های  لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: پلاک‌کوبی ۱۰۰ درصدی دام و احشام از بروز مشکلات برای مرزبانی و جهاد کشاورزی و گرانی گوشت جلوگیری می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در کنار اجرای این طرح، برخورد با شبکه‌های قاچاق، نظارت بر تردد دام و احشام از سایر مناطق به شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر و ضرورت شناسایی و لغو پروانه چرای دام عشایری دارای محکومیت از دیگر مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

مصطفوی با اشاره به درخواست مسوولان عراقی برای بازگشایی تردد از مرز ایران گفت: در صورت دریافت مجوز از وزارت امور خارجه، ارتباط رفت و آمدی با شمال کشور عراق برقرار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۹۶۷ کیلومتر مرز با ترکیه، عراق و نخجوان دارد که همین امر موجب شده، یکی از استان های درگیر با قاچاق باشد.

سالانه هزاران میلیارد ریال کالای قاچاق از جمله احشامی که قاچاقچیان قصد انتقال آنها به خارج از کشور را دارند، در آذربایجان غربی کشف می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =