حناچی: دولت تاکنون کمک مالی به حوزه ورزش شهرداری نداشته است

تهران- ایرنا- شهردار تهران در پنجمین روز از هفته تربیت بدنی با حضور در جشنواره ورزشی منطقه ۲، به انجام فعالیت های ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی پرداخت.

به گزارش روز چهارشنبه شهرداری تهران، "پیروز حناچی شهردارتهران در پاسخ به اینکه اماکن ورزشی شهرداری تهران در زمان کرونا به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده اند، آیا جبران خسارتی از سوی دولت در این حوزه صورت گرفته است؟ گفت: در این باره دولت کمک مالی و ریالی به شهرداری نداشته است.

وی در هفته تربیت بدنی و با حضور در جشنواره ورزشی منطقه ۲ با اشاره به ورزش های بومی و محلی و ورزش هایی که به تازگی به محدوده بازی های لیگ و بین المللی اضافه شده اند، افزود: برنامه ورزشی امروز حرکت نمادینی بود که در شرایط کرونایی باید بتوانیم با ورزش و نشاط، قدری از روحیه خمود شهروندان را در شرایط قرنطینه بازسازی کنیم.

شهردار تهران در خصوص اختصاص فضای باز بوستان های پایتخت به ورزش همگانی ادامه داد: شهروندانی که قبل از شیوع ویروس کرونا در سالن ها و باشگاه های ورزشی شهرداری ورزش می کردند، در حال حاضر این فضا را برای این افراد فراهم کرده ایم تا بتوانند به فضای ورزشی باز گردند.

حناچی در خصوص وضعیت سلامت مردم در شهر تهران اظهارکرد: زندگی با عارضه هایی همچون کم تحرکی همراه است که به تبع آن چاقی، دیابت، فشارخون و افزایش وزن به عنوان یک تهدید تلقی می شود که راه حل این موضوع هم پر تحرکی است که البته شرایط کرونایی این موضوع را حادتر کرده که با رعایت فاصله و پروتکل ها، می توان بخشی از این نقیضه را جبران کرد.

به گفته شهردار تهران، تحرک به دنبال خود نشاط آوری دارد و شرایط کرونایی فعلی نیز در عین تهدید این فرصت را برای ورزش به وجود آورده است.

وی در پایان خصوص اینکه اماکن ورزشی شهرداری تهران در زمان کرونا به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده اند، خاطرنشان کرد: در این باره دولت کمکی به شهرداری نداشته است.

با حضور در مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان، شاهد بازی های بومی و محلی، تکواندو، تیراندازی، دوچرخه تریال، شوت دارت، تنیس روی میز و سپک تاکرا بود. در این میان، شهردارتهران خود نیز با برداشتن اسلحه، تیراندازی کرد و با پرتاب دارت، سیبل را مورد هدف قرار داد.

تیراندازی با کمان از دیگر فعالیت های ورزشی شهردار تهران بود که پس از تماشای ورزش زورخانه ای صورت گرفت.

همچنین در این جشنواره که با مشارکت سازمان ورزش شهرداری تهران و حضور "محمدرضا جوادی یگانه" معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، "امیر محسنی" مدیرعامل سازمان ورزش و "حسن رحمانی" شهردار منطقه ۲ برگزار شد، گروه های مختلف ورزشی به اجرای حرکات مهیج ورزشی و انجام بازی های بومی محلی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پرداختند.

شهرداری تهران بیش از ۲۰۰مجموعه ورزشی آبی و چند منظوره دارد که طبق آخرین آمار مدیرعامل سازمان ورزش با شیوه کرونا ۲۰۰میلیارد تومان به این بخش خسار وارد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha